• Dzień Bezpiecznego Internetu

5 lutego 2019 r. już po raz ósmy obchodzić będziemy w naszej szkole „Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Dzień ten obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” i ma za zadanie zachęcić wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Podczas obchodów DBI 2019 organizatorzy chcą podkreślić istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.saferinternet.pl , gdzie można znaleźć wiele ważnych informacji dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w Krośnie Odrzańskim  jest wśród 1000 najlepszych liceów
        w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

Żywa lekcja patriotyzmu

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowe święto, które w naszej szkole obchodzono  niezwykle uroczyście. Świętowanie rozpoczęto już w październiku, realizując projekt „Śladami polskich naukowców i sportowców”, w ramach Lubuskich Niepodległościowych Inicjatyw Młodzieżowych, którego celem było przypomnienie postaci należących do Panteonu wielkich Polaków. Kolejnym działaniem uczniów i nauczycieli był uroczysty koncert pieśni patriotycznych, który 9 listopada rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Na koniec koncertu uczniowie recytowali wiersze największych polskich poetów, w ramach akcji „Czytanie dla Niepodległej”, pod egidą Lubuskiego Kuratora Oświaty,  co podtrzymało podniosły nastrój uroczystości. 11 listopada, podczas  miejskich obchodów Święta Niepodległości, uczniowie odtańczyli widowiskowego poloneza, a do wspólnego tańca zaproszono włodarzy miasta oraz mieszkańców Krosna Odrzańskiego. Wszystkie te działania stanowiły dla młodzieży żywą lekcję patriotyzmu.

Konkurs na nowe logo szkoły

Dnia 9 października 2018 roku ogłoszono konkurs na nowe LOGO szkoły. Loga mogą być zrobione w dowolnym programie graficznym lub na papierze o formacie A4. Prace można oddawać do 11 stycznia 2019 roku do pań Małgorzaty Ficek i Joanny Lewandowskiej. Konkurs jest obowiązkowy dla klas technikum informatycznego oraz fotografii i multimediów.