• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

     • W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, z tej okazji biblioteka ZSP ogłosiła dwa konkursy, na hasło promujące czytelnictwo oraz na najciekawszą recenzję książki. Do konkursu na hasło promujące czytelnictwo zgłoszono 11 prac. Za najciekawsze uznane zostało hasło uczennicy Julii Chanas, które brzmi: „Jeśli chcesz mieć żywą wyobraźnię i odkrywać nowe światy – czytaj”. Wyróżnienie otrzymała Emilia Zdrojewska. W konkursie na najciekawszą recenzję książki, na który zgłoszono aż 56 prac, zwyciężyła praca Marii Olejnik, która napisała recenzję książki „Mój piękny syn”. Ta autobiograficzna książka Davida Sheff’a, podejmująca trudny temat uzależnienia dziecka i desperackiej walki ojca o uratowanie syna, zachwyciła czytelników na całym świecie. Wyróżnienie otrzymał Andrzej Syrewicz. Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody książkowe i gratulacje od pani dyrektor Barbary Kołarzyk.

     • 14 Ogólnopolski Tydzień Kariery

     • W dniach 17.10-21.10 trwał 14 Ogólnopolski Tydzień Kariery. Z tej okazji Powiatowy Urząd Pracy w Krośnie Odrzańskim zaprosił uczniów szkoły na zajęcia pod hasłem. „Złap za stery swojej kariery". 19 października uczniowie najstarszych klas technikum i liceum odwiedzili urząd, spotkali się z doradcą zawodowym panią J. Bartkowską, która poprowadziła warsztaty. Młodzież zapoznała się z ofertą, jaką PUP składa absolwentom szkół średnich, rozmawiała o formach poszukiwania pracy, czynnikach wpływających na sukces  w czasie rozmowy kwalifikacyjnej, umiejętności opisania własnych kompetencji.  Zainteresowani uczniowie liceum zbadali swoje predyspozycje zawodowe.

      21 października szkołę odwiedził absolwent liceum ogólnokształcącego, dziś prawnik Maciej Benderski, który poprowadził z młodzieżą zajęcia na temat zakładania firmy i prowadzenia biznesu.

     • Noc Naukowców

     • W dniu 12 października 2022 roku odbyła się w naszej szkole Noc Naukowców. Młodzież z klas o profilu biologiczno-chemicznym oraz matematyczno-fizycznym prezentowała ciekawe doświadczenia z chemii, fizyki i biologii. Przez teleskop można było oglądać gwiaździste niebo. Widzieliśmy piękny pomarańczowy Księżyc, planety: Jowisz oraz Saturn. W imprezie uczestniczyło ponad 150 uczniów ZSP oraz Szkoły Podstawowej nr 2. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i filmików, a za rok zapraszamy na kolejną dawkę doświadczeń.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • W przeddzień DEN w naszej szkole odbyła się miła uroczystość poświęcona nauczycielom. Uczniowie, w imieniu całej społeczności, przygotowali montaż słowno-muzyczny złożony z utworów poetyckich znanych twórców oraz z popularnych piosenek wykonanych przez naszych szkolnych artystów-Leona Komara, Emilię Mielniczuk, Karolinę Fenske i innych. Do występu starszych koleżanek i kolegów dołączyli także debiutanci z klasy pierwszej - Julia Chanas, Kasia Mendel, Jakub Sochacki i Maja Zuber. Młodym wykonawcom nauczyciele podziękowali gromkimi oklaskami. Na koniec  para prowadzących spotkanie-Amelia Nowak i Adrian Kasperski złożyli wszystkim pracownikom szkoły piękne życzenia, następnie wręczono kwiaty i własnoręcznie wykonane serduszka wdzięczności.

     • Badminton

     • 18.10.2022 r. w Gubinie odbyły się zawody powiatowe w badmintonie.Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zajęli I miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Zostań żołnierzem

     • W ramach zajęć z doradztwa zawodowego funkcjonariusze Wojskowego Centrum Rekrutacji przedstawili uczniom klas czwartych liceum i technikum możliwości rozwoju zawodowego w służbach mundurowych.

     • "Młoda Krew Ratuje Życie"

     • Z okazji Dnia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża  podsumowano program "Młoda Krew Ratuje Życie". Młodzież naszej szkoły oddała ponad 33 litry krwi, dzięki temu nasza szkoła zajęła drugie miejsce wśród szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych w województwie. Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie w akcję i tak liczne oddawanie krwi.

     • ,,Połowinki”

     • 30 września w ,,Barze pod Lwem”, po kilku latach przerwy spowodowanej pandemią, odbyły się szkolne ,,Połowinki”. Młodzież od pierwszych dźwięków muzyki bawiła się świetnie – głównie przy popie i rapie, ale nie zabrakło też starych, sprawdzonych przebojów, takich jak piosenka ,,Jedzie pociąg z daleka”.   Chwalono także catering ­  – wszystkie dania były pyszne: na suto zastawionym szwedzkim stole nie zabrakło pierogów, sałatek, deserów. Aż żal, że impreza skończyła się o północy…

     • Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne

     • Pod koniec zeszłego roku szkolnego uczennica klasy I b Wanesa Korab uczestniczyła on-line w Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym w Grudziądzu. Była jedną w czworga uczniów reprezentujących nasze województwo. Uczennica miała okazję wysłuchać referatów przygotowanych przez młodzież z całej Polski, poznać osoby pracujące na wydziałach astronomii różnych uniwersytetów, a także zaangażowanych  w pracę w Polskim Towarzystwie Astronomicznym. We wrześniu uczennica otrzymała podziękowanie za udział w seminarium.

      Dziękujemy Wanesie za godne reprezentowanie naszej szkoły w tak doniosłym wydarzeniu oraz życzymy jej dalszych sukcesów w zgłębianiu tajników wiedzy.

      Warto również nadmienić, że jednym z uczestników tego seminarium był uczeń Dominik Mól, który rozpoczął swoją przygodę z referatem w naszej szkole, a kontynuował już w liceum w Rzepinie.

     • World Space Week

     • W dniu 1.10.2022 grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach naukowych w ramach World Space Week Rola kobiet w nauce i inżynierii we Wrocławiu. Tematyka zajęć obejmowała:

      a) pomiary z oddali,

      b) zagadnienia inżynierii kosmicznej: lądownik księżycowy,

      c) warsztaty rakietowe.

      Uczniowie poznali geometryczny sposób wyznaczania odległości do przedmiotów umieszczonych blisko i daleko, budowali własny księżycowy lądownik dla żywego jajkonauty.  Podczas warsztatów rakietowych uczestnicy mogli pod okiem instruktorów złożyć model małej rakiety w pełni zdolnej do lotu, a później wystrzelić swoje rakiety w powietrze.

      Była to niecodzienna lekcja, podczas której uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, a także osobiście spotkać się z ludźmi świata nauki.