• Europejski Dzień Języków

• 26 września 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Jest to międzynarodowe święto, ustanowione w 2001 roku przez Radę Europy, obchodzone corocznie w całej Europie. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców Europy do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Uczniowie klasy 1a, 1b, 1c, 2b i 2c pod opieką nauczyciela języka niemieckiego pana Radosława Mrówki przygotowali liczne quizy sprawdzające naszą wiedzą o językach europejskich. Oprócz pytań sprawdzających wiedzę o kulturze i zwyczajach państw europejskich musieliśmy zmierzyć się także z zagadkami językowymi. Najlepsi z nas wygrali bony na niepytanie. Zwycięzcom gratulujemy!

• Poszerzamy wiedzę z dziedziny motoryzacji

• W dniu 06.09.2023 r. uczniowie klasy III m BSIS, kształcący się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych, pod opieką nauczyciela Mieczysława Maćkowiaka byli na wycieczce w zakładzie PUH Diament ul. Wiejska 6. Wyjście uczniów zorganizowano w celu poznania procedur podczas rejestracji samochodów.

Uczniowie mieli również okazję zapoznania się z najnowszymi przepisami, obowiązującymi podczas rejestracji oraz zastosowania różnych urządzeń i przyrządów, służących do przeglądu auta.

Diagnosta omawiający poszczególne procedury pokazał i objaśnił budowę, a także wykorzystanie w czasie rejestracji poszczególnych przyrządów, np.: rolek do badania hamulców, szarpaków do sprawdzania układu kierowniczego i zawieszenia, przyrządu do sprawdzania przejrzystości szyb samochodowych, urządzenia do sprawdzania świateł oraz analizy spalin.

Wycieczka przebiegła w miłej atmosferze, a uczniowie wykazali się dużą wiedzą teoretyczną. Zadawali bardzo szczegółowe pytania, dotyczące rejestracji oraz eksploatacji,
            a także bezpieczeństwa samochodów na drogach.

• Ognisko integracyjne klas pierwszych

• W dniu 07.09.2023 roku uczniowie klas I A, I W, I WA i I M wzięli udział w ognisku integracyjnym. Miejscem spotkania było Grodzisko w Gostchorzu, do którego uczniowie udali się piechotą.

Dopisała nam piękna pogoda, kiełbaski z ogniska smakowały i bardzo przyjemnie spędziliśmy czas.

Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni i pełni energii do pracy w nowej szkole.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

• Za nami uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. W tym roku rekordowa liczba uczniów rozpoczęła naukę w naszej szkole. Życzymy Wam powodzenia i samych sukcesów w nauce!

Fot. Gabriela Winiarska, Milena Walaszko, Maja Prażanowska, Amelia Pawelska