• REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH IM. WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO W KROŚNIE ODRZAŃSKIM NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Podstawa prawna:

• Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe,
          • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów.
          • Zarządzenie nr 4/2021 Lubuskiego Kuratora Oświaty z dnia 29 stycznia 2021 r. w sprawie ustalenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022.

1. Na rok szkolny 2021/2022 szkoła prowadzi nabór do klas pierwszych
          1. liceum ogólnokształcącego z przedmiotami realizowanymi w zakresie rozszerzonym:

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym

język obcy/biologia/chemia/matematyka

j.polski, matematyka, j.obcy, biologia

język polski/historia/język obcy

j.polski, matematyka, j.obcy, historia

język obcy/geografia/wiedza o społeczeństwie (mundurowa)

j.polski, matematyka, j.obcy, geografia

1. technikum z przedmiotami realizowanymi w zakresie rozszerzonym:

Zawód / przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym

Technik informatyk

/matematyka /

Technik rachunkowości

/język obcy/

Technik fotografii i multimediów

/język obcy/

1. branżowej szkoły I stopnia

Zawód

Mechanik pojazdów samochodowych

Klasa wielozawodowa

/sprzedawca, murarz-tynkarz, cukiernik, piekarz, stolarz, elektryk…/

j.polski, matematyka, j.obcy, informatyka

1. Kandydaci do klas pierwszych składają w sekretariacie szkoły dokumenty:
          • Wniosek o przyjęcie do szkoły,
          • Świadectwo ukończenia szkoły podstawowej,
          • Zaświadczenie z egzaminu ósmoklasisty,
          • 2 fotografie,
          • Zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu (dotyczy kandydatów do branżowej szkoły I stopnia oraz technikum).
          1. Kandydat może uzyskać maksymalnie 200 punktów:
          1. Za wynik egzaminu ósmoklasisty wyrażony w procentach z:

- języka polskiego (pomnożony przez 0,35)                                 - max 35 pkt.

- matematyki (pomnożony przez 0,35)                                          - max 35 pkt.

- języka obcego nowożytnego (pomnożony przez 0,3)            - max 30 pkt.

b)  za oceny na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej – max 72 pkt. (celujący – 18 pkt.,
                bardzo dobry – 17 pkt., dobry – 14 pkt., dostateczny – 8 pkt., dopuszczający – 2 pkt.)

c)  za świadectwo z wyróżnieniem – 7 pkt.

d)           Uzyskanie w konkursach o zasięgu ponadwojewódzkim:

1. Tytułu finalisty konkursu przedmiotowego – 10 pkt.
          2. Tytułu laureata konkursu tematycznego/ interdyscyplinarnego – 7 pkt.
          3. Tytuł finalisty konkursu tematycznego/ interdyscyplinarnego – 5 pkt.

Uzyskanie w zawodach wojewódzkich organizowanych przez kuratora oświaty:

1. Dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu przedmiotowego – 10 pkt.
          2. Dwóch lub więcej tytułów laureata konkursu tematycznego/ interdyscyplinarnego – 7 pkt.
          3. Dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu tematycznego/ interdyscyplinarnego – 5 pkt.
          4. Tytułu finalisty konkursu przedmiotowego – 7 pkt.
          5. Tytułu laureata konkursu tematycznego/ interdyscyplinarnego – 5 pkt.
          6. Tytułu finalisty konkursu tematycznego/ interdyscyplinarnego – 3 pkt.
          1. Uzyskanie wysokiego miejsca w zawodach artystycznych, sportowych (organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły) na szczeblu:
          1. Międzynarodowym – 4 pkt.
          2. Krajowym – 3 pkt.
          3. Wojewódzkim – 2 pkt.
          4. Powiatowym – 1 pkt.

W przypadku gdy kandydat ma więcej niż jedno osiągnięcie w zawodach artystycznych i sportowych  na tym samym szczeblu oraz z tego samego zakresu, przyznaje się jednorazowo punkty za najwyższe osiągnięcie tego ucznia, z tym że maksymalna liczba punktów do uzyskania za wszystkie osiągnięcia wynosi 18 punktów.

1. Osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu przyznaje się 3 punkty.