• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

     • Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka ZSP ogłosiła dwa konkursy: Plebiscyt na najciekawszą książkę i Konkurs na najciekawszą recenzję książki. W plebiscycie zwyciężyła najsłynniejsza książka Aleksandra Kamińskiego - „Kamienie na szaniec”, wierny zapis działalności młodzieżowych grup oporu w latach okupacji. Na drugim miejscu znalazł się ,,Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupery’ego, książka należąca do światowej klasyki literatury. Trzecie miejsce w szkolnym plebiscycie uzyskał światowy bestseller – cykl powieści o „Harrym Potterze” Joanne Kathleen Rowling. Miejsce czwarte przypadło głośnej książce Erica-Emmanuela Schmitta „Oskar i Pani Róża”, która została uznana wydarzeniem literackim na miarę „Małego Księcia”. Piąte miejsce zajął polski bestseller - „Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego - rozsławiony na całym świecie przez grę komputerową stworzoną na motywach tej powieści. Najciekawszą recenzję książki napisała Joanna Śpiewak z klasy I c LO. Uczennica w swojej recenzji zachęcała rówieśników do przeczytania ważnej i mądrej książki Erica-Emmanuela Schmitta „Oskar i Pani Róża”. Wśród uczestników plebiscytu rozlosowane zostały nagrody książkowe, a najlepsza recenzja zostanie opublikowana w gazetce szkolnej.

     • Zdalne nauczanie

     • 2Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim informuje, że od dnia 19 października 2020 r. wprowadza się zmiany w funkcjonowaniu szkoły.  Uczniowie ZSP przechodzą na tryb kształcenia na odległość do czasu obowiązywania strefy czerwonej w powiecie krośnieńskim. W okresie od 24 października do 29 listopada br. uczniowie branżowej szkoły I stopnia będący młodocianymi pracownikami są zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy na mocy art. 15f specustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach COVID-19.

     • Erasmus Days 2020

     • W dniach 15-17 października w całej UE trwają Dni Erasmusa - Erasmus Days 2020. W naszej szkole odbywają się spotkania, w czasie których uczniowie zdobywają wiedzę o możliwościach, jakie młodym ludziom daje program Erasmus. Uczestnicy mobilności we Włoszech finansowanej z środków programu Erasmus Plus mówią o swoich osiągnięciach, efektach swojej pracy.

     • Europejski Dzień Języków Obcych

     • Dnia 29 września br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim uczniowie obchodzili Europejski Dzień Języków Obcych.

      Świętowanie tego dnia uświadamia nam, jak wiele korzyści przynosi człowiekowi nauka języków obcych. Dzięki ich znajomości możemy lepiej zrozumieć innych ludzi oraz bliżej poznać ich tradycje i kulturę.

      Jak co roku Europejski Dzień Języków Obcych był wspaniałą okazją do zaprezentowania języka, kultury
      i obyczajów krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Młodzież na lekcjach języka niemieckiego
      i angielskiego uczestniczyła w różnych konkursach językowych i wykazywała się swoją wiedzą podczas rozwiązywania następujących zadań:

      1. Wyrazy pochodzenia obcego- uczestnicy musieli odgadnąć pochodzenie danego słowa.

      2. Łamańce językowe- wszyscy wiedzą, że każdy język ma swój stół z powyłamywanymi nogami, czyli zwroty trudne do wypowiedzenia. Podczas tej konkurencji nauczyciele języków obcych oceniali poprawność fonetyczną wypowiadających się osób.

      3. Test gramatyczny – podczas jego rozwiązywania uczniowie musieli wykazać się poprawną znajomością środków językowych.

      Ponadto uczniowie brali udział w quizie wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Uczniowie z grupy 1B podjęli wyzwanie i na lekcji języka angielskiego musieli dopasować 3 podstawowe słowa „ dziękuję”, „cześć „
      i „kocham Cię” do wersji w różnych językach. Okazało się, że „ kocham Cię” jest najlepiej rozpoznawalnym wyrazem. Okazało się również, że z malutką pomocą Pani Małgorzaty Stępień udało się rozpoznać na zdjęciach osoby należące do rodziny królewskiej a nawet odgadnąć rezydenta z 10 Downing Street w Londynie!

      Europejski Dzień Języków Obcych był dla nas wszystkich - zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów- wspaniałym przeżyciem, niezapomnianą chwilą, ale przede wszystkim doskonałą zabawą.

      Dziękujemy uczniom wszystkich klas za udział w konkursach, za zaangażowanie i wspaniałą, zdrową rywalizację.

     • Szkolenie klas mundurowych

     • 14 września 2020 roku klasy mundurowe rozpoczęły kolejny etap szkolenia. W oparciu o obiekty patronackie zapoznali się ze strukturą JW, rozmieszczeniem obiektów i ich ochroną. Odwiedzili teren poligonu, gdzie zapoznali się z podstawowym uzbrojeniem oraz sprzętem specjalistycznym.