• Krwiodawstwo

• 23 września 2021 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim odbyła się zbiórka krwi, w której uczestniczyło 21 uczniów. Łącznie zebrano 9450 ml. Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Kolejna zbiórka odbędzie się 02 grudnia 2021 r.

• Europejski Dzień Języków Obcych

• Dnia 27.09.2021 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbył się test wiedzy o krajach anglo-  i niemieckojęzycznych. Konkurs ten został przeprowadzony w ramach świętowania Europejskiego Dnia Języków Obcych, który przypada na 26 września.

Zwycięzcami konkursu zostały Natalia Sokołowska i Katarzyna Kasprowiak z III Cp LO.

Drugie miejsce zajęli Witold Buchingier oraz Martyna Grzelak, uczniowie klasy 4 Technikum.

Na trzecim miejscu uplasowali się wychowankowie klasy III Bp LO: Maciej Gwiazdowski     i Jan Jasik.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, za chęć rozwoju osobistego, za umiejętne dzielenie się swoją zdobytą wiedzą oraz za promowanie swoją postawą nauki języków obcych.

Każdemu z osobna gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Pod słońcem Italii…

• To już piąty raz grupa uczniów technikum z Krosna Odrzańskiego odbywa we Włoszech praktyki zawodowe finansowane z programu Erasmus Plus. Przyszli technicy rachunkowości, informatycy i technicy fotografii i multimediów już od tygodnia pracują w firmach w Rimini, Riccione i Cesenie. Popołudniami i wieczorami zwiedzają miasto, odpoczywają na plaży i poznają włoską kulturę.  W ostatni weekend odwiedzili San Marino, które zachwyciło pięknymi widokami, wąskimi, klimatycznymi uliczkami. Z zainteresowaniem słuchali o historii tego miasta, które ponad wszystko ceni wolność.

Przed nimi jeszcze wiele ciekawych doświadczeń zawodowych i językowych, szczególnie w kontaktach z Włochami, którzy chętnie konwersują w swoim języku.

• SZCZEPIMY SIĘ!

• Szanowni Państwo,

informujemy o możliwości szczepienia przeciwko wirusowi Covid-19 dzieci i młodzieży powyżej 12 roku życia w naszej szkole lub w wyznaczonym punkcie szczepień. Zainteresowanych proszę o złożenie deklaracji w sekretariacie szkoły lub u wychowawcy do 12 września 2021 roku.

Deklaracja do pobrania (link poniżej):

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

• 1 września 2021 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym!