• Rekrutacja 2022/2023

• Zbliża się termin rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły:

Podanie do pobrania:

Podanie 2022/2023

Nie zwlekaj! Dołącz do nas!

Próba sprawności fizycznej (klasa mundurowa) - 06.06.2022 r. (poniedziałek), godzina 12:00.

• Wymagane zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania ćwiczeń fizycznych!
            • Obowiązuje strój sportowy oraz zmienne obuwie!

Termin dodatkowy - 13.06.2022 r. (dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć w pierwszym terminie).

• Spotkanie z amerykańskimi żołnierzami

• Uczniowie klas mundurowych z naszej szkoły mieli okazję spotkać się z żołnierzami z USA, którzy od kilku miesięcy stacjonują w 5 Kresowym Batalionie Saperów.

Dla młodzieży to była dobra okazja, by dowiedzieć się jak żołnierze spędzają swój czas w Krośnie Odrzańskim, jak wygląda polsko-amerykańska współpraca, czy po prostu poznać inną kulturę.

Amerykańscy żołnierze mogli natomiast poznać w jaki sposób działają klasy mundurowe i czego uczy się krośnieńska młodzież.

• Akademia Wojsk Lądowych

• W dniach 7 – 8 marca uczniowie (kadeci) klas mundurowych naszej szkoły spotkali się z przedstawicielem Akademii Wojsk Lądowych z Wrocławia – podchorążym Dominikiem Witkiem (byłym uczniem naszej szkoły). Na spotkaniu uczniowie  zapoznali się z ofertą edukacyjną AWL oraz z możliwościami rozwoju, jakie oferuje szkolnictwo i służba wojskowa.  Podchorąży opowiedział również o swojej drodze jaką przebył od ucznia ZSP do słuchacza AWL.

• Konkurs ortograficzny

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, uczniowie naszej szkoły, sprawdzili swoje umiejętności językowe, pisząc dyktando. W ZSP pisanie dyktanda stało się tradycją, uczniowie pisali je już po raz piętnasty. W tym roku z tekstem najeżonym pułapkami ortograficznymi zmierzyło się aż 24 uczniów. Autorem tekstu dyktanda jest były nauczyciel naszej szkoły, a obecnie autorytet w dziedzinie językoznawstwa, prof. dr hab. Edward Polański.

Najlepiej dyktando napisali: Aleksandra Pawłowska, Marta Dębińska i Nina Grzegorska. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe i gratulacje od pani dyrektor Barbary Kołarzyk.