• Europejski Dzień Języków

• 26.09.2022 roku obchodziliśmy Europejski Dzień Języków, międzynarodowe święto ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Z tej okazji nauczyciele języków obcych przygotowali kilka atrakcji dla uczniów naszej szkoły. W ramach poszerzania wiedzy o krajach niemieckojęzycznych klasy 3 i 4 liceum wysłuchały krótkiego wprowadzenia na temat powstania po II wojnie światowej dwóch państw: RFN i NRD oraz ponownego zjednoczenia Niemiec, a następnie obejrzały film „Good Bye Lenin!” Wiele ciekawych informacji przyniósł młodzieży  quiz z wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Na lekcjach uczniowie mieli okazję zagrać w BINGO, oczywiście w języku angielskim i niemieckim. Poza tym został ogłoszony konkurs na przygotowanie plakatu promującego naukę języków obcych. Najlepsi otrzymali drobne nagrody. Zwycięzcom gratulujemy!

• Serial produkcji Studia Filmowego Szpagat- Van Dylsing: Gniazdo Zła.

• Nowa, długo oczekiwana produkcja w końcu nabiera kształtu. Wampiry gnieżdżące się w murach naszej szkoły nie będą miały łatwego życia. Naprzeciw ich niecnym planom stanie bowiem, jedyny, niepowtarzalny, fenomenalny Zbeedon van Dylsing w którego rolę wcielił się nauczyciel języka niemieckiego Zbigniew Dyliński.  Zapraszamy do obejrzenia ułamka naszych możliowści!

Produkcja: Studio Filmowe Szpagat

Pomysł i kierownictwo produkcji: Bartosz Pasternak

Scenariusz: Paweł Celebąk, Igor Korzeń, Bartosz Pasternak

Reżyseria: Igor Korzeń i Paweł Celebąk

Montaż: Paweł Celebąk

Zdjęcia: Igor Korzeń,  Paweł Celebąk

Operator kamery: Igor Korzeń, Paweł Celebąk, Bartosz Pasternak

Efekty specjalne: Igor Korzeń, Paweł Celebąk

Dźwięk: Paweł Celebąk, Nikola Kowalewska

Światło: Igor Korzeń, Klaudia Kozioł,

Wystąpili:

Zbeedon van Dylsing – Zbigniew Dyliński

Buwhy Dracc – Maciej Bułaj

Giuseppe – Krzysztof Leszkiewicz

Wampir ze strychu – Olek Mazurek

Lady Demencia – Karolina Misiewicz

Dubler Lady Demencii – Klaudia Dubicka

• Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych

• 12- 16 Września 2022 r.

Tydzień Profilaktyki Chorób Zakaźnych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krośnie Odrzańskim

Uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej. Intensywny rozwój zagrożeń cywilizacyjnych skłania nas do podejmowania bardziej aktywnych metod jej prowadzenia. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych. Dlatego wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz organizacjami pozarządowymi przygotowaliśmy dla szkół pakiet materiałów edukacyjnych.

W ramach akcji tematem przewodnim Tygodnia dla chorób zakaźnych jest przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych.

Harmonogram „Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych" od 12 do 16 września 2022 r. – przeprowadzenie akcji w szkole:

– nauczyciel biologii, przeprowadzi w każdej klasie pogadankę na temat profilaktyki chorób zakaźnych – M. Karaś

– tematyczna gazetka na korytarzu szkolnym - M. Karaś

– wychowawcy na godzinie wychowawczej przeprowadzą zajęcia zgodnie ze scenariuszem zajęć zamieszczonym na: https://www.gov.pl/.../tydzien-dla-profilaktyki-chorob...;

– pogadanka, instruktaż mycia rąk i zachowań profilaktycznych- pielęgniarka szkolna Ewa Rot:

Film edukacyjny: - https://www.youtube.com/watch?v=jjC5zt_elcU

Jak myć ręce? Instrukcja mycia rąk: https://www.gov.pl/web/gis/jak-myc-rece-instrukcja-mycia-rak

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

• 01 września 2022 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. W tym roku wyjątkowo dużo, bo aż 236 uczniów klas pierwszych rozpoczyna naukę w naszej szkole. Życzymy wszystkim powodzenia!