• XX Ogólnopolski Konkurs z Języka Niemieckiego „Deutschfreund”

• Dnia 16 listopada 2022 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krośnie Odrzańskim odbył się XX Ogólnopolski Konkurs z Języka Niemieckiego „Deutschfreund”. Konkurs ten został przeprowadzony w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Łowimy  Talenty 2022/2023 realizowanego przez Łowców Talentów Jersz pod patronatem Politechniki Wrocławskiej.

Celem tego przedsięwzięcia było promowanie wśród młodych ludzi nauki języka niemieckiego.

Do uczestnictwa przystąpiły 4 osoby z Liceum Ogólnokształcącego i 5 osób z Technikum Ekonomicznego, Fotografii i Multimediów.

Dyplomy uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w szkole otrzymali:

1. Wiktoria Siepielska z klasy I T, która zajęła 1 miejsce w województwie lubuskim, a miejsce 4 w kraju,
            2. Amelia Kościukiewcz z klasy I A LO, która uzyskała 6 miejsce w województwie lubuskim,
            3. Amelia Pawelska z klasy I T, która uzyskała 7 miejsce w województwie lubuskim,
            4. Natalia Białkowska z klasy III T, która zajęła 20 miejsce w województwie lubuskim.

Pozostałe osoby otrzymały dyplom uczestnika. Wśród nich znaleźli się: Oliwia Kilian I A   LO, Adam Leśko I A LO,  Kacper Kwaśny I A LO, Gabriela Łukasiewicz I T, Nikola Kowalewska III T oraz Klaudia Kozioł III T.

Wszystkim jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele języka niemieckiego:

Sylwia Perwińska

Radosław Mrówka

• Szkolny Konkurs Tłumaczeniowy

• 06 grudnia 2022 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krośnie Odrzańskim odbył się Szkolny Konkurs Tłumaczeniowy z Języka Niemieckiego „Hieronim”. Celem konkursu było promowanie wśród młodzieży wielojęzyczności, nauki języków i  pracy w zawodzie tłumacza.

Do konkursu przystąpiło 10 uczniów Liceum Ogólnokształcącego.

Zwycięzcą konkursu została uczennica klasy IV Cp LO Katarzyna Kasprowiak, II miejsce zajęła uczennica klasy IV Cp LO Maria Sikora, a III miejsce Bartłomiej Jarema uczeń klasy IV Cp LO.

Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do dalszego rozwijania swoich umiejętności językowych.

Nauczyciele języka niemieckiego

• Kontakty

• Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Władysława Broniewskiego w Krośnie Odrzańskim
        • sekretariat@zsp.powiatkrosnienski.pl