• Konkurs ortograficzny

     • Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie naszej szkoły sprawdzili swoje umiejętności językowe, pisząc dyktando. W ZSP pisanie dyktanda stało się tradycją, uczniowie robili to już po raz szesnasty. W tym roku z tekstem najeżonym pułapkami ortograficznymi zmierzyło się 18 uczniów. Autorem tekstu dyktanda jest były nauczyciel naszej szkoły, a obecnie autorytet w dziedzinie językoznawstwa, prof. dr hab. Edward Polański.

      Najlepiej dyktando napisali: Marta Dębińska z klasy IV Tp, Maria Olejnik z klasy I B LO i Aleksandra Pawłowska z klasy III B LO. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe
      i gratulacje od pani wicedyrektor Beaty Loręckiej-Kwiatkowskiej.

     • Matura i co dalej…

     • Uczniowie naszej szkoły otrzymali zaproszenie do udziału w warsztatach i wykładach zorganizowanych w Uniwersytecie Zielonogórskim na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki. Wykładowcy i studenci tej uczelni opowiadali nam, czego uczą się podczas studiów, jak rozwijają swoje pasje, ale też przedstawiali nam swoje prace projektowe, które są nie tylko ciekawe, ale także przydatne w wielu dziedzinach życia człowieka. Oglądaliśmy nagranie z wizyty w kosmosie, pracę wielu robotów, mieliśmy także możliwość zagrania w gry stworzone przez starszych kolegów. Bardzo ciekawe okazały się również wykłady na temat zastosowania informatyki w handlu oraz wykorzystaniu sztucznej inteligencji w codziennych czynnościach. Wizyta w Uniwersytecie była dla wszystkich pozytywnym i wartościowym wydarzeniem. Z pewnością każdy z naszych uczniów rozważy możliwość studiowania na WIEA – czyli wydziale zrzeszającą naukowców i pasjonatów.

     • Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

     • 7 lutego 2023 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Co roku organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i prywatne osoby do realizowania lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów. Nasza szkoła bierze udział w tej akcji już po raz dwunasty. W ramach obchodów DBI nauczyciele mogą uczestniczyć w konferencji i webinarach na temat bezpieczeństwa w sieci, uczniowie mają możliwość udziału w lekcjach online (ze strony dbi.pl) oraz dostęp do materiałów edukacyjnych.

      DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

      Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 przypada na 7 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do końca marca 2023.

      Warto zapoznać się z ważnymi informacjami, zamieszczonymi na stronie www.saferinternet.pl, gdzie można znaleźć wiele ciekawych informacji dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.  

      W przypadkach zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu udzielana jest pomoc młodym internautom, rodzicom i profesjonalistom. Pomoc telefoniczna i onlineTelefon zaufania dla młodzieży 116 111 oraz Telefon dla rodziców i nauczycieli 800 100 100.