• DZIEŃ OTWARTY ZSP

     • Dzisiaj odwiedzili nas uczniowie klas 8 szkół podstawowych. W miłej atmosferze zwiedzili budynek szkoły oraz zapoznali się z ofertą edukacyjną. Zapraszamy na fotorelację.

      Fot.

      Gabriela Winiarska

      Julia Hołownia

     • Tomograf na wyciągnięcie ręki

     • W dniu 18.04 uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycielki fizyki pogłębiali swoją wiedzę z zakresu promieniowania rentgenowskiego i jego wpływie na organizm człowieka. Zajęcia odbyły się w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Zachodniego Centrum Medycznego w Krośnie Odrzańskim. Młodzież miała okazję zobaczyć najnowsze urządzenie szpitala – tomograf komputerowy. Pan elektroradiolog opowiedział o budowie tego urządzenia i jego wykorzystaniu w diagnostyce obrazowej. Młodzież dowiedziała się także o działaniu aparatu rentgenowskiego i ochronie radiologicznej. Miała także okazję zobaczyć aparat przyłóżkowy do wykonywania zdjęć rtg.

      Dziękujemy Pani Prezes za wyrażenie zgody na wizytę uczniów, a pracownikom Zakładu za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

     • Czy z moim słuchem jest wszystko dobrze?

     • Odpowiedzi na to pytanie może udzielić specjalista po wykonaniu podstawowych badań audiometrycznych. Na lekcjach fizyki w dniu 24.04.2024 r. w klasach 3A, 3B oraz 4Tz gościła Pani Dorota Rogozińska, długoletni dyplomowany protetyk słuchu. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć  w badaniu słuchu przy pomocy audiometru oraz tympanometru. Mogli zobaczyć wykres audiogramu oraz sprawdzić, czy jest prawidłowy odruch z mięśnia strzemiączkowego. Pani Dorota przypomniała uczniom o fizjologii słyszenia, higienie uszu, sposobach  ochrony przed hałasem. Podpowiedziała, kiedy udać się na badania, jak przebiega wizyta. Przypomniała,  jak rozchodzi się dźwięk oraz poruszyła wiele innych problemów dotyczących fal dźwiękowych.

      Bardzo serdecznie dziękujemy pani protetyk za poświęcony czas i przekazaną wiedzę, życzymy satysfakcji w pracy z osobami niedosłyszącymi.

     • Wycieczka do Wrocławia

     • W piątek 19 kwietnia 2024 roku uczniowie klas 1 i 2 wraz z opiekunami, p. Sylwią Perwińską, p. Małgorzatą Stępień, p. Justyną Tresenberg i p. Radosławem Mrówką, wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum „Pana Tadeusza”. Mieści się ono na wrocławskim Starym Rynku w przepięknej, odnowionej kamienicy Pod Złotym Słońcem. Jest to część znanego nam wszystkim Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, czyli Ossolineum. To bardzo nowoczesne, multimedialne muzeum, gdzie w klimatycznych wnętrzach można poznać historię powstania „Pana Tadeusza” i zobaczyć, jak żyła i bawiła się polska szlachta początku dziewiętnastego wieku. Druga część muzeum dotyczy życia i pracy w radiu Wolna Europa Jana Nowaka-Jeziorańskiego, legendarnego kuriera z Warszawy. Zwiedzający mogli poczuć się przez chwilę dziennikarzem radiowym i spróbować pracy w radiu. Wystawie towarzyszą także fotografie jego żony Jadwigi, o pseudonimie Greta, która zawsze wspierała męża i z pasją fotografowała otaczających ją ludzi. Tytuł tej wystawy jest bardzo trafny „Greta. Zajęcia dodatkowe”.

      Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody przespacerowaliśmy się jeszcze po Starym Rynku i podziwialiśmy najpiękniejsze jego zabytki: ratusz z zegarem astronomicznym, przepiękne kamieniczki i pomnik Aleksandra Fredry. Na każdym kroku towarzyszyły nam charakterystyczne dla tego miasta krasnale. Późnym popołudniem wróciliśmy do domu.

     • Lekcja fizyki i niecodzienni goście

     • W dniu 10 kwietnia lekcje fizyki w klasach 4 Tz, 3 A oraz 3B uświetnili swoją obecnością funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej prezentując sprzęt  wykorzystujący promieniowanie termiczne. Przed budynkiem szkoły uczniowie mieli okazję zapoznać się z działaniem kamery termowizyjnej. Każdy mógł spojrzeć przez nią na otaczający teren oraz posłuchać o jej zaletach, wadach i wykorzystaniu. Druga część zajęć odbyła się w zaciemnionym gabinecie, gdzie funkcjonariusze zaprezentowali działanie i wykorzystanie noktowizora. Każdy mógł popatrzeć przez niego, zlokalizować osoby, oceniać odległości, porównać z obrazem kamery. 

      Dziękujemy Komendantowi Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim za wyrażenie zgody na wizytę funkcjonariuszy w naszej szkole oraz prezentacje sprzętu, a przybyłym gościom dziękujemy za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

     • TARGI PRACY 2024

     • W dniu 19 marca 2024r. uczniowie ostatnich klas mieli okazję uczestniczyć w Targach Pracy zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Krośnie Odrzańskim. W targach wzięło udział 23 pracodawców, oferujących przyszłym pracownikom staże, praktyki, a przede wszystkim zatrudnienie. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertami pracy na lokalnym rynku pracy oraz nawiązać kontakt z potencjalnymi pracodawcami. Niektórzy z nich mieli również okazję do złożenia swoich aplikacji u wybranego przez siebie pracodawcy.

      Targi Pracy to znakomita okazja dla naszych absolwentów, która ułatwi im rozpoczęcie kariery zawodowej na lokalnym rynku pracy.