• Erasmus Day 2021

     • Erasmus Day 2021 w technikum w Krośnie Odrzańskim odbywał się pod znakiem upowszechniania wiedzy o programie i akcjach Erasmusa oraz rezultatów projektu, który realizuje młodzież klas II i III. Niedawno grupa 20 osób – przyszłych techników informatyków, techników rachunkowości oraz fotografii i multimediów wróciła ze staży zawodowych z Włoch. 15.10.2021r. młodzież zaprezentowała młodszym uczniom i koleżankom oraz kolegom ze swoich klas filmy  z pobytu w Rimini, opowiedziała o doświadczeniach zawodowych i wycieczkach do San Marino, Rawenny czy Wenecji.  Zgromadziła też materiały dotyczące oferty, jaką składa młodzieży program ERASMUS PLUS. Uczestnicy projektu wykonali plakaty, które zawisły na korytarzach szkoły, aby wiedza o programie dotarła do szerszej rzeszy odbiorców.

     • Noc naukowców

     • W dniu 01.10.2021 roku odbyła się w naszej szkole Noc Naukowców. W tej imprezie wzięło udział około 150 uczniów naszej szkoły oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Krośnie Odrzańskim. Uczniowie mogli zobaczyć doświadczenia z chemii pod opieką Pani Joanny Wąchała, biologii pod opieką Pani Mai Karaś, fizyki pod opieką Pani Marzeny Truchan-Michalak i geografii pod opieką Pana Cezarego Browarczyka. Uczniowie mogli także poznać szczegóły pracy dobrego fotografa pod opieką Pana Tomasza Mycka. Dziękujemy za wspaniałe spędzony czas. Dziękujemy również uczniom, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji. Zapraszamy do oglądnięcia krótkiej relacji filmowej.

     • Stop narkotykom

     • W dniu 01.10.2021 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie profilaktyczne pt. "Stop narkotykom". Uczniowie klasy 3Bp oraz 3Ap pod opieką Pani Joanny Wąchała oraz Pani Barbary Dzidowskiej przygotowali występ. W spektaklu apelowali do swoich kolegów i koleżanek, aby mądrze wybrali życie a nie narkotyki.

     • Wrocław

     • W dniach 06.-08.10.2021 r. uczniowie klasy III Bp LO i III Cp LO wraz z wychowawcami P. Barbarą Dzidowską, P. Sylwią Perwińską oraz z opiekunem P. Krzysztofem Leszkiewiczem uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Wrocławia. Uczniowie zwiedzili Panoramę Racławicką, Muzeum Pana Tadeusza, ZOO z Afrykarium, Stary Rynek. Młodzież wzięła również udział w seansie filmowym pod tytułem „Mistrz”.

      Wszyscy uczestniczy wycieczki wrócili do swoich domów zadowoleni, pełni wrażeń oraz bogatsi w wiedzę historyczną.

      Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji zdjęciowej.

     • Krwiodawstwo

     • 23 września 2021 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim odbyła się zbiórka krwi, w której uczestniczyło 21 uczniów. Łącznie zebrano 9450 ml. Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Kolejna zbiórka odbędzie się 02 grudnia 2021 r.  

     • Europejski Dzień Języków Obcych

     • Dnia 27.09.2021 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbył się test wiedzy o krajach anglo-  i niemieckojęzycznych. Konkurs ten został przeprowadzony w ramach świętowania Europejskiego Dnia Języków Obcych, który przypada na 26 września.

       

      Zwycięzcami konkursu zostały Natalia Sokołowska i Katarzyna Kasprowiak z III Cp LO.

       

      Drugie miejsce zajęli Witold Buchingier oraz Martyna Grzelak, uczniowie klasy 4 Technikum.

       

      Na trzecim miejscu uplasowali się wychowankowie klasy III Bp LO: Maciej Gwiazdowski     i Jan Jasik.

       

      Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, za chęć rozwoju osobistego, za umiejętne dzielenie się swoją zdobytą wiedzą oraz za promowanie swoją postawą nauki języków obcych.

       

       

      Każdemu z osobna gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Pod słońcem Italii…

     • To już piąty raz grupa uczniów technikum z Krosna Odrzańskiego odbywa we Włoszech praktyki zawodowe finansowane z programu Erasmus Plus. Przyszli technicy rachunkowości, informatycy i technicy fotografii i multimediów już od tygodnia pracują w firmach w Rimini, Riccione i Cesenie. Popołudniami i wieczorami zwiedzają miasto, odpoczywają na plaży i poznają włoską kulturę.  W ostatni weekend odwiedzili San Marino, które zachwyciło pięknymi widokami, wąskimi, klimatycznymi uliczkami. Z zainteresowaniem słuchali o historii tego miasta, które ponad wszystko ceni wolność.

      Przed nimi jeszcze wiele ciekawych doświadczeń zawodowych i językowych, szczególnie w kontaktach z Włochami, którzy chętnie konwersują w swoim języku.

     • SZCZEPIMY SIĘ!

     • Szanowni Państwo,

      informujemy o możliwości szczepienia przeciwko wirusowi Covid-19 dzieci i młodzieży powyżej 12 roku życia w naszej szkole lub w wyznaczonym punkcie szczepień. Zainteresowanych proszę o złożenie deklaracji w sekretariacie szkoły lub u wychowawcy do 12 września 2021 roku.

      Deklaracja do pobrania (link poniżej):

      ​​​​​​​

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

     • 1 września 2021 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

      Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym!

     • OGŁOSZENIE !!!

     • Dnia 01.09.2021 roku (środa) odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego:

      • 830  - msza święta w kościele św. Jadwigi,
      • 1000 – inauguracja w hali sportowej ZSP.

       

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

     • W hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, podczas którego wręczono awanse uczniom klas mundurowych. Życzymy wszystkim udanych wakacji!

     • Pakiet szkoleniowy OPW

     • Uczniowie I klasy Liceum Ogólnokształcącego Oddziału Przygotowania Wojskowego w ramach realizacji projektu „Ubiór mundurowy dla uczniów realizujących projekt resortu Obrony Narodowej w roku szkolnym 2020/2021 – Oddział Przygotowania Wojskowego” oraz „Wyposażenia specjalistycznego dla OPW, zwanego - Pakietem szkoleniowym OPW” zapoznali się z zakupionym wyposażeniem specjalistycznym.

     • OPW

     • Uczniowie I klasy Liceum Ogólnokształcącego Oddziału Przygotowania Wojskowego w ramach realizacji projektu „Ubiór mundurowy dla uczniów realizujących projekt resortu Obrony Narodowej w roku szkolnym 2020/2021 – Oddział Przygotowania Wojskowego” oraz „Wyposażenia specjalistycznego dla OPW, zwanego - Pakietem szkoleniowym OPW” rozpoczęli stacjonarne zajęcia od przymiarki umundurowania letniego i zimowego, niezbędnego do szkolenia OPW. Kolejne, jednodniowe szkolenie zaplanowano na 14 czerwca 2021 r.

     • Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych (aktualizacja 17.05.2021 r.)

     • Wytyczne MEiN, MZ i GIS

      dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych

      (aktualizacja 17.05.2021 r.)

      Ogólne zasady:

      Dystans - minimalna odległość pomiędzy osobami: 1,5 metra.

      Dezynfekcja - przed i po zajęciach mycie powierzchni detergentem lub dezynfekcja środkiem dezynfekującym.

      Higiena - częste mycie rąk (lub dezynfekcja rąk), ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

      Maseczka - w przestrzeniach wspólnych, gdy nie można zachować dystansu pomiędzy grupami.

      Wietrzenie - przed, po i w trakcie zajęć oraz przerw, a także w dni wolne od zajęć.

       

      1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych.
      2. Rekomenduje się ograniczenie korzystania z transportu publicznego, na rzecz pojazdów prywatnych lub przemieszczania się pieszo oraz środkami indywidualnymi z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (rower, hulajnoga).
      3. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej lub niezamieszkujących z osobą przebywającą w izolacji w warunkach domowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej, m.in. stosowanie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych szkoły lub gdy nie ma możliwości zachowania dystansu na terenie szkoły (rekomendowane maseczki chirurgiczne).
      4. Przy wejściu do budynku szkoły należy zamieścić informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego. Wszystkim wchodzącym do budynku szkoły należy umożliwić skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk. Należy zapewnić regularne napełnianie dozowników.
      5. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do budynku szkoły lub na teren szkoły, zachowując zasady: opiekun z dzieckiem/dziećmi, dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m, dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
      6. opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: maseczki - rekomendowane maseczki chirurgiczne, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
      7. Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w maseczki do zastosowania w przestrzeni publicznej (zgodnie z aktualnymi przepisami prawa) oraz w przestrzeni wspólnej szkoły, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu (rekomendowane maseczki chirurgiczne).
      8. Rekomenduje się stosowanie maseczek w przestrzeni wspólnej przez uczniów szkół ponadpodstawowych.
     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

     • Dziś w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w reżimie sanitarnym odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas egzaminów maturalnych.

     • [*]

     • Nie umiera ten, kto trwa w pamięci

      i sercach naszych”

           Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Śp. Małgorzaty Niesuchorskiej, która przez długie lata w piękny i mądry sposób współtworzyła historię Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim.

          Żegnamy wspaniałą Koleżankę, niezwykle zaangażowaną w życie szkoły, zawsze życzliwą, pełną humoru, cenioną Nauczycielkę, oddaną Przyjaciółkę i Wychowawcę młodzieży.

          Gosiu, żegnając Cię dziękujemy za Twoją obecność wśród nas, za wszelkie dobro i przyjaźń. Na zawsze pozostaniesz w sercach przyjaciół, wdzięcznych uczniów, rodziców i nauczycieli.

      Będziesz żyła w naszej pamięci zawsze… Spoczywaj w pokoju.

      Rodzinie i Najbliższym Śp. Małgosi

      składamy wyrazy głębokiego współczucia.

      Dyrekcja, Pracownicy

      oraz Uczniowie