• Serial produkcji Studia Filmowego Szpagat- Van Dylsing: Gniazdo Zła.

     • Nowa, długo oczekiwana produkcja w końcu nabiera kształtu. Wampiry gnieżdżące się w murach naszej szkoły nie będą miały łatwego życia. Naprzeciw ich niecnym planom stanie bowiem, jedyny, niepowtarzalny, fenomenalny Zbeedon van Dylsing w którego rolę wcielił się nauczyciel języka niemieckiego Zbigniew Dyliński.  Zapraszamy do obejrzenia ułamka naszych możliowści!

       

      Produkcja: Studio Filmowe Szpagat

      Pomysł i kierownictwo produkcji: Bartosz Pasternak

      Scenariusz: Paweł Celebąk, Igor Korzeń, Bartosz Pasternak

      Reżyseria: Igor Korzeń i Paweł Celebąk

      Montaż: Paweł Celebąk

      Zdjęcia: Igor Korzeń,  Paweł Celebąk

      Operator kamery: Igor Korzeń, Paweł Celebąk, Bartosz Pasternak

      Efekty specjalne: Igor Korzeń, Paweł Celebąk

      Dźwięk: Paweł Celebąk, Nikola Kowalewska

      Światło: Igor Korzeń, Klaudia Kozioł,

       

      Wystąpili:

      Zbeedon van Dylsing – Zbigniew Dyliński

      Buwhy Dracc – Maciej Bułaj

      Giuseppe – Krzysztof Leszkiewicz

      Wampir ze strychu – Olek Mazurek

      Lady Demencia – Karolina Misiewicz

      Dubler Lady Demencii – Klaudia Dubicka

     • Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych

     • 12- 16 Września 2022 r.

      Tydzień Profilaktyki Chorób Zakaźnych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krośnie Odrzańskim

      Uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej. Intensywny rozwój zagrożeń cywilizacyjnych skłania nas do podejmowania bardziej aktywnych metod jej prowadzenia. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych. Dlatego wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz organizacjami pozarządowymi przygotowaliśmy dla szkół pakiet materiałów edukacyjnych.

      W ramach akcji tematem przewodnim Tygodnia dla chorób zakaźnych jest przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych.

      Harmonogram „Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych" od 12 do 16 września 2022 r. – przeprowadzenie akcji w szkole:

      – nauczyciel biologii, przeprowadzi w każdej klasie pogadankę na temat profilaktyki chorób zakaźnych – M. Karaś

      – tematyczna gazetka na korytarzu szkolnym - M. Karaś

      – wychowawcy na godzinie wychowawczej przeprowadzą zajęcia zgodnie ze scenariuszem zajęć zamieszczonym na: https://www.gov.pl/.../tydzien-dla-profilaktyki-chorob...;

      – pogadanka, instruktaż mycia rąk i zachowań profilaktycznych- pielęgniarka szkolna Ewa Rot:

      http://bip.urpl.gov.pl/.../biulet.../produkty-biob%C3%B3jcze

      Film edukacyjny: - https://www.youtube.com/watch?v=jjC5zt_elcU

      Jak myć ręce? Instrukcja mycia rąk: https://www.gov.pl/web/gis/jak-myc-rece-instrukcja-mycia-rak

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

     • 01 września 2022 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. W tym roku wyjątkowo dużo, bo aż 236 uczniów klas pierwszych rozpoczyna naukę w naszej szkole. Życzymy wszystkim powodzenia!

     • OGŁOSZENIE !!!

     •  

      Dnia 01.09.2022 roku (czwartek) odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego:

      • 830  - msza święta w kościele św. Jadwigi,
      • 930 – inauguracja w hali sportowej ZSP dla klas II-IV.
      • 1030– inauguracja w hali sportowej ZSP dla klas I.
     • Uczniowie technikum są aktywni nawet w wakacje

     • Po zakończeniu roku szkolnego Klaudia Dubicka i Julia Szybicka, uczennice klasy III technikum fotografii i multimediów, doskonaliły umiejętności zawodowe w ramach projektu „Staże uczniowskie w branży audiowizualnej”. Pracowały w studio fotograficznym ART-LENS pod opieką pana Marka Buchingiera. Samodzielnie przygotowały i zrealizowały sesję fotograficzną, pracowały przy obróbce cyfrowej zdjęć.

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

     • Dzisiaj w hali portowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Absolwentom Branżowej Szkoły I Stopnia życzymy powiedzenia i sukcesów, uczniom słonecznych i udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

     • OGŁOSZENIE !!!

     •  

      Dnia 24.06.2022 roku (piątek) odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego:

      • 830  - msza święta w kościele św. Jadwigi,
      • 1000  -  hala sportowa ZSP.

       

     • Spotkanie uczestników projektu

     • W poniedziałek w szkolnej auli odbyło się ostatnie spotkanie uczestników projektu „Staże zagraniczne drogą do rozwoju zawodowego i integracji z narodami Europy”, na którym podsumowaliśmy nasze działania i wykonaliśmy wizualizację zdobytych umiejętności. Był czas na wspomnienia, bo przecież w okresie trwania projektu poznaliśmy kulturę Włoch, pracowaliśmy we włoskich firmach, wykonaliśmy prezentacje, nakręciliśmy filmy, napisaliśmy poradniki, zorganizowaliśmy konferencję.  Było dużo zabawy, śmiechu i pamiątkowe zdjęcia.

      Dzięki stronie projektu (https://projekttechnikum2020.wordpress.com)  i upowszechnianiu  na Facebooku((3) Staże zagraniczne drogą do rozwoju zawodowego i integracji 2020-2022 | Facebook) możemy zawsze pochwalić się swoimi osiągnięciami i wrócić do wspomnień.

     • Rekrutacja 2022/2023

     • Zbliża się termin rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023.

      Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły:

      Oferta edukacyjna

      Podanie do pobrania:

      Podanie 2022/2023

      Nie zwlekaj! Dołącz do nas!  

       

      Próba sprawności fizycznej (klasa mundurowa) - 06.06.2022 r. (poniedziałek), godzina 12:00. 

      • Wymagane zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania ćwiczeń fizycznych!
      • Obowiązuje strój sportowy oraz zmienne obuwie! 

      Termin dodatkowy - 13.06.2022 r. (dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć w pierwszym terminie).

     • Wycieczka edukacyjna

     • W dniu 26.05.2022 grupa 40 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami (p. Dorotą Matukiewicz, p. Marzeną Truchan-Michalak, p. Albertem Pągowskim oraz p. Krzysztofem Leszkiewiczem) udali się na wycieczkę edukacyjną. Młodzież zwiedziła Zakład ABC Recykling w Krośnie Odrzańskim, następnie udali się do Parku Fizyki w Nowej Soli, gdzie pod okiem animatorki mogli zwiedzić park, w którym przygotowane są przyrządy demonstrujące prawa i zasady z różnych działów fizyki.

      Serdecznie dziękujemy Panu Radosławowi Dziemidowiczowi za przekazanie młodzieży wiedzy  na temat recyklingu i pracy Zakładu ABC oraz wszystkim osobom z Parku Fizyki w Nowej Soli zaangażowanym w pracę z naszymi uczniami.

     • Wojewódzkie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczno-Astronautyczne

     • W dniu 27.04.2022 odbyło się Wojewódzkie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczno-Astronautyczne. Z naszej szkoły wzięli w nim udział:  Wanesa Korab z klasy 1 B (opowiadała o swoich obserwacjach Księżyca), Julia Wlazło z klasy 3 Ap (omawiała wykorzystanie astronomii w bajkach Disney'a), Kamil Szumow z klasy 1 B (opisywał czarne dziury). Opiekunem grupy była Pani Marzena Truchan-Michalak, nauczycielka fizyki. Wszystkie wygłoszone referaty były bardzo ciekawe i poszerzały wiedzę uczestników z zakresu astrofizyki. Jury wyróżniło pracę Wanesy i zaprosiło do udziału w XLVIII Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym, które odbędzie się od 9 do 11 czerwca w Grudziądzu. Serdecznie gratulujemy Wanesie oraz pozostałym uczestnikom Seminarium i życzymy dalszych sukcesów w zgłębianiu tajemnic Wszechświata.

     • DNI DORADZTWA ZAWODOWEGO W ZSP

     • W ostatnich dniach uczniowie starszych  klas liceum i technikum spotykali się z przedstawicielami lokalnych firm: Homanitu, Dirksa i Straży Granicznej.  W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie przygotowywali swoje dokumenty aplikacyjne.Dziś ostatni Dzień Doradztwa Zawodowego, na który  zaprosiliśmy uczniów szkół podstawowych, ich rodziców i nauczycieli. Pokazaliśmy naszą szkołę, przedstawiliśmy możliwości kształcenia i nowoczesne pracownie. Uczniowie technikum pokazali możliwości, jakie daje nauka w studiu fotograficznym czy pracowni komputerowej, a uczestnicy staży zagranicznych  prowadzili krótkie warsztaty z zainteresowanymi uczniami. Zainteresowani kształceniem w liceum poznali  nauczycieli i pracownie przedmiotowe oraz możliwości kształcenia, także w klasie mundurowej. Osoby zainteresowane  nauką w szkole branżowej mogli spotkać się z przedstawicielem Cechu Rzemiosł Różnych, panem M.Pietrzakiem i potencjalnymi pracodawcami. Swoją firmę prezentowali przedstawiciele i uczniowie  Restauracji „Bajka”, „Meblostylu”,”Domu Chleba”, sklepów sieci „Żabka”, salonów fryzjerskich pań Kuzimskiej, Barańskiej i Sapieli. Dzięki „zaprzyjaźnionym” pracodawcom nasi uczniowie kształcą się w zawodach: fryzjer, kucharz, sprzedawca, piekarz, cukiernik i innych.

     • Spotkanie z amerykańskimi żołnierzami

     • Uczniowie klas mundurowych z naszej szkoły mieli okazję spotkać się z żołnierzami z USA, którzy od kilku miesięcy stacjonują w 5 Kresowym Batalionie Saperów.

      Dla młodzieży to była dobra okazja, by dowiedzieć się jak żołnierze spędzają swój czas w Krośnie Odrzańskim, jak wygląda polsko-amerykańska współpraca, czy po prostu poznać inną kulturę.

      Amerykańscy żołnierze mogli natomiast poznać w jaki sposób działają klasy mundurowe i czego uczy się krośnieńska młodzież.

     • Akademia Wojsk Lądowych

     • W dniach 7 – 8 marca uczniowie (kadeci) klas mundurowych naszej szkoły spotkali się z przedstawicielem Akademii Wojsk Lądowych z Wrocławia – podchorążym Dominikiem Witkiem (byłym uczniem naszej szkoły). Na spotkaniu uczniowie  zapoznali się z ofertą edukacyjną AWL oraz z możliwościami rozwoju, jakie oferuje szkolnictwo i służba wojskowa.  Podchorąży opowiedział również o swojej drodze jaką przebył od ucznia ZSP do słuchacza AWL.

     • Konkurs ortograficzny

     • Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, uczniowie naszej szkoły, sprawdzili swoje umiejętności językowe, pisząc dyktando. W ZSP pisanie dyktanda stało się tradycją, uczniowie pisali je już po raz piętnasty. W tym roku z tekstem najeżonym pułapkami ortograficznymi zmierzyło się aż 24 uczniów. Autorem tekstu dyktanda jest były nauczyciel naszej szkoły, a obecnie autorytet w dziedzinie językoznawstwa, prof. dr hab. Edward Polański.

      Najlepiej dyktando napisali: Aleksandra Pawłowska, Marta Dębińska i Nina Grzegorska. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe i gratulacje od pani dyrektor Barbary Kołarzyk.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • 8 lutego 2022 r. już po raz jedenasty obchodzić będziemy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Dzień ten obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli
      i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem! Jej zadaniem jest zachęcenie wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. W tym roku zajęcia edukacyjne z uczniami, poświęcone bezpieczeństwu w Internecie, odbędą się ponownie w sposób zdalny.

      Zapraszamy uczniów i rodziców do odwiedzenia strony www.saferinternet.pl , gdzie można znaleźć wiele ważnych informacji dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.