• Międzynarodowy strajk klimatyczny

• W dniu 27.09 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym strajku klimatycznym. Postanowiliśmy nie wychodzić na ulicę, nie rezygnować z lekcji ale w wielu klasach przeprowadziliśmy pogadanki na temat możliwości ochrony zasobów, jakimi dysponujemy tu i teraz na Ziemi 🌏 Każdy z nas może przecież :🎯 oszczędzać wodę i prąd,🎯 nie marnować żywności,🎯 iść do sklepu z torbą wielorazowego użytku lub koszykiem z wikliny, a w sklepie nie pakować owoców i warzyw w plastikowe torebki,🎯 szanować rzeczy, które posiada tj. buty, ubrania, meble, telefon i inne🎯 zamienić środki czystości na bardziej ekologiczne np. użyć octu zamiast chloru,🎯 jeść mniej mięsa,🎯 nie stosować używek np. papierosów, do produkcji których zużywa się mnóstwo wody i pestycydów.

Jeśli macie swoje patenty na bycie bardziej EKO 🌾🌻☘️🍀🌸 czekamy na Wasze komentarze pod postem.

W trakcie akcji, na dachu szkoły zamontowaliśmy budkę dla nietoperzy, podarowaną przez Panią Luizę Potocką☘️ Dziękujemy

#razem #możemy #wiele#dołącz #ekologia #szkoła #zspkrosnoodrzańskie

• Grupa wywiadowcza „Wisła”

• W ramach obchodów 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej 6 września bieżącego roku odbyło się odsłonięcie tablicy informacyjnej poświęconej lądowaniu grupy wywiadowczej „Wisła” w 1945 roku w miejscowości Strużka. Obchody zostały zainicjowane przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Krośnieńskiej i zorganizowane wspólnie z Urzędem Gminy w Bobrowicach.W uroczystości wzięła udział klasa mundurowa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim.

• OGŁOSZENIE !!!

• Dnia 02.09.2019 roku (poniedziałek) odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego:

• 830  - msza święta w kościele św. Jadwigi,
            • 1000 – inauguracja w hali sportowej ZSP.
          • WAŻNA INFORMACJA DLA UCZNIÓW KLAS MUNDUROWYCH

• Uczniowie klas mundurowych proszeni są o dokonanie zakupu umundurowania (do dnia 10.09.19 r.)

1. MUNDUR POLOWY wzór 2010 (ewentualnie wzór 93),
            2. BUTY CZARNE „desantowe” lub „skoczki”,
            3. CZAPKA POLOWA wzór 2010.

Źródła zakupu: sklepy stacjonarne z odzieżą militarną, platformy internetowe (olx.pl, allegro.pl, sklepy internetowe).

• Szkolenie klas mundurowych

• Kolejne etap szkolenia klas mundurowych ZSP Krosno Odrzańskie. W trakcie zajęć kadeci przeszli szkolenie z ratownictwa wodnego. Po obiedzie odbyło się strzelanie  z  KBKS-u i nauka rzutu granatem.

• Złoty medal!

• 28 maja 2019 roku w Zielonej Gorze odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w rzucie oszczepem. Uczeń naszej szkoły, Jan Skalniak zajął I miejsce i tym samym zdobył złoty medal. Serdecznie gratulujemy!

• Trwa nabór uczniów do klas pierwszych. Przypominamy ważne terminy.

od 13 maja do 17 czerwca 2019 r.

składanie podań do wybranej przez kandydata szkoły

od 21 do 25 czerwca 2019 r.

przyjmowanie dokumentów wymaganych przez szkołę – świadectwo oraz zaświadczenieo wynikach egzaminu zewnętrznego

04 lipca 2019 r.

godz. 12:00

podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

do 11 lipca 2019 r.do godz. 15:00

12 lipca 2019 r. godz. 12:00

ogłoszenie list kandydatów przyjętych do szkoły, którzy przedłożyli oryginały dokumentów

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

• 26 kwietnia 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. Gratulujemy uczniom ukończenia szkoły i życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych.Zdjęcia: Anita Skorupska, Kamil Wróbel kl. I Technik Fotografii i Multimediów

• Drodzy Uczniowie klas maturalnych!

• Informujemy, iż klasyfikacja końcowa została zatwierdzona przez Radę Pedagogiczną w dniu 24.04.2019 roku. Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych odbędzie się 26 kwietnia 2019 roku o godzinie 17:00 w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

• Zapraszamy na drzwi otwarte!

• Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej szkole? Już 25 kwietnia 2019 roku od godziny 9:00 do godziny 13:00 zapraszamy na drzwi otwarte! Więcej informacji o kierunkach kształcenia znajdziesz na naszej stronie internetowej w zakładce "Oferta edukacyjna".

• Strajk

• Drodzy Uczniowie,

Szanowni Rodzice,

podjęliśmy trudną decyzję o strajku w trosce o przyszłość polskiego szkolnictwa. Bardzo ważne dla nas, ale także dla całego szkolnego środowiska, jest to, by zawód nauczyciela chcieli wykonywać młodzi, zdolni, kreatywni ludzie. Aby tak się stało, potrzebne są przemyślane pragmatyczne podstawy programowe, rozsądne pensum i godne wynagrodzenie. Na naszych lekcjach uczymy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka - i tak też my chcemy być traktowani. W tej niełatwej sytuacji prosimy Was o zrozumienie i wyrozumiałość.

ZSP w Krośnie Odrzańskim