• Doświadczenia z ciekłym azotem

     • W piątek 15.02.2019 r. młodzież uczestniczyła w pokazie doświadczeń fizyczno-chemicznych z ciekłym azotem,przygotowanych przez nauczycielkę fizyki Marzenę Truchan-Michalak, nauczycielkę chemii Joannę Wąchałę oraz ucznia klasy II B LO Oskara Wojtynę. Uczniowie zapoznali się z właściwościami tejże substancji oraz obserwowali niesamowity efekty jej działania, m. in. gwałtowne parowanie,  zmianę właściwości mechanicznych substancji, zamknięcie azotu w szczelnym pojemniku, skroplenie tlenu i jego zapłon, zamarzanie wody w roślinach, wpływie niskich temperatur na przewodniki i półprzewodniki czy wbijanie gwoździ jabłkiem bądź bananem czy mandarynką. Były to bardzo ciekawe zajęcia, które na długą pozostaną w pamięci.

     • Targi ABSOLWENTÓW 2019

     • Zapraszamy do odwiedzania XVII edycji Targów Edukacyjnych ABSOLWENT 2019, imprezy na stałe wpisanej w kalendarz targowy branży edukacyjnej.

       

      Targi w bieżącym roku odbędą się w miastach:

      w dniu 5 marca 2019r. (wtorek) w Gorzowie Wlkp. w hali OSiR przy ul. Słowiańskiej 10

      w dniu 12 marca 2019r. (wtorek) w Zielonej Górze w hali LO nr VI przy ul. Świętych Cyryla i Metodego 9

       

      WYSTAWCY

       

      Impreza ma na celu zapoznanie maturzystów, uczniów szkół ponadpodstawowych i gimnazjów/szkół podstawowych z ofertą edukacyjną oraz z możliwościami dalszego kształcenia i rozwoju, a także pomóc w wejściu na ścieżkę kariery zawodowej.

      Swoje propozycje zaprezentuje w każdej z edycji ponad 80 wystawców:

      - szkoły wyższe, politechniki, uniwersytety;

      - szkoły policealne, ośrodki i instytuty szkoleniowe;

      - szkoły ponadpodstawowe: licea, technika, szkoły zawodowe;

      - szkoły językowe, ośrodki językowe, certyfikacyjne;

      - szkoły nauki jazdy, instytucje szkoleniowe i firmy oferujące kursy;

      - instytucje i firmy świadczące usługi i oferujące produkty dla młodzieży;

      - pracodawcy, firmy pośrednictwa pracy, instytucje rynku pracy, samorząd lokalny.

       

      TARGI PRACY i KARIERY

       

      Są ważnym elementem części wystawienniczej. Kariera zawodowa człowieka budowana jest latami, a najlepszym fundamentem do tego jest odpowiednie wykształcenie. Dlatego na Targach Edukacyjnych ABSOLWENT oferty edukacyjne i oferty rynku pracy prezentowane
      są równocześnie,  co pozwala młodym ludziom jeszcze lepiej przygotować się do wejścia na rynek pracy. 

       

      W trakcie Targów Pracy i Kariery prezentować się będą:

      - pracodawcy

      - biura karier uczelni wyższych

      - agencje pracy stałej i tymczasowej

      - biura pośrednictwa i doradztwa personalnego

      Istotnym elementem prezentacji jest włączenie takich instytucji jak: Powiatowe Urzędy Pracy, Wojewódzkie Urzędy Pracy, Ochotnicze Hufce Pracy, Państwowe Inspekcje Pracy.

       

      Oferty prezentowane na targach Pracy i Kariery kierowane są do:

                      - młodych poszukujących ofert staży i praktyk zawodowych

      - osób wkraczających na rynek pracy

                      - osób poszukujących stałego lub tymczasowego zatrudnienia

                      - osób zainteresowanych pracą w ramach wolontariatu

      Pracodawców oraz firmy i instytucje związane z rynkiem pracy zachęcamy do prezentacji ofert w trakcie targów,
      a zainteresowanych ofertami do odwiedzania stoisk targowych.

      ODWIEDZANIE TARGÓW PRZEZ UCZNIÓW

       

      Targi ABSOLWENT co roku odwiedzają tłumy maturzystów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów oraz studentów. Szeroka oferta kształcenia na różnych szczeblach zachęca do przyjścia na imprezę. Poprzednie edycje odwiedzało 5.000-8.000 osób !!! Uczniowie przyjeżdżają na targi w grupach zorganizowanych z wychowawcami. Targi są oczywiście dostępne dla indywidualnych zwiedzających. Wstęp na imprezę będzie dla wszystkich zwiedzających bezpłatny. Targi czynne będą w godzinach od 9.00 do 14.00.  

       

      HAPPENING ABSOLWENT 2019

       

      Targi ABSOLWENT to nie tylko bogata oferta edukacyjna. To również możliwość znalezienia możliwości rozwoju osobistego, rozwijania talentów i zainteresowań oraz spędzania wolnego czasu, dlatego podczas tegorocznej edycji targów, podobnie jak w latach ubiegłych, odbędzie się HAPPENING ABSOLWENT 2019. To program to program realizowany ze sceny, który obejmować będzie pokazy artystyczne, kulinarne, z zakresu robotyki i nowych technologii, fizyki, występy grup tanecznych, sportowe, pierwszej pomocy przedmedycznej, masażu, makijażu oraz wiele innych. Dopełnieniem tej części będą stoiska klubów sportowych, instytucji kulturalnych, rozrywkowych czy kół zainteresowań. Zainteresowanych zachęcamy do włączenia się w tworzenie tej części imprezy.

       

      Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w XVII Targach Edukacyjnych ABSOLWENT 2019.                          
      Wszelkie dodatkowe informacje udzielamy pod nr telefonów: 95 720 20 51, 604 817 567, 696 008 886

                                                                                                                   

      Więcej informacji na:

      www.absolwent.targi.pl

       

      Zapraszamy również na nasz fanpage na Facebook:

      www.facebook.com/targi.absolwent

     • Noc Naukowców

     • To już kolejna odsłona imprezy pt.: "Noc Naukowców".

      Zapraszamy 20 marca 2019 roku, startujemy o  godzine 17:00!

     • Dr Grzegorz Słowik z UZ gościem w naszej szkole

     • 8 lutego 2019 roku, na zaproszenie Pani Marzeny Truchan-Michalak - nauczyciela fizyki, gościliśmy w naszej szkole doktora Grzegorza Słowika, pracownika Uniwersytetu Zielonogórskiego, który przedstawił hipotezę mikrobiologicznego życia na Wenus, nad którą pracuje razem z grupą światowych naukowców. Dr G.Słowik opowiedział młodzieży, w jaki sposób doszło do stworzenia tej hipotezy oraz o misjach kosmicznych, które mają ją zweryfikować. Po wykładzie naukowiec spotkał się z uczennicami przygotowującymi się do konkursu astronomicznego. Dziękujemy Panu Doktorowi za spotkanie, przekazane wiadomości oraz życzymy dalszych sukcesów w pracy naukowej.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

     • 5 lutego 2019 r. już po raz ósmy obchodzić będziemy w naszej szkole „Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Dzień ten obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” i ma za zadanie zachęcić wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Podczas obchodów DBI 2019 organizatorzy chcą podkreślić istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

      Zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.saferinternet.pl , gdzie można znaleźć wiele ważnych informacji dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu

     • NAJLEPSZE LICEA W POLSCE

     • Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w Krośnie Odrzańskim  jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

      http://www.liceum.perspektywy.pl