• Wycieczka do Berlina

            W dniu 17.03.2023 odbyła się wycieczka edukacyjna do Berlina. Grupa uczniów naszej szkoły rozpoczęła zwiedzanie od pobytu w Muzeum Techniki, gdzie znajduje się ogromna ilość eksponatów, dziś, można powiedzieć, już historycznych. Uczniowie podziwiali makiety statków, samoloty, stroje i odznaczenia wojskowe, ogromne łodzie, kutry, dawne składy pociągów. Następnie mogli obejrzeć Bramę Brandenburską, Reichstag, Holocaust Mahnmal: pomnik Żydów, Alexanderplatz i wieżę telewizyjną, Plac Poczdamski i fragment muru berlińskiego, Checkpoint Charlie, Tiergarten: zielone płuca Berlina. Ostatnim punktem programu była wizyta w Muzeum Historii Naturalnej. Tu młodzież podziwiała największy zrekonstruowany i złożony szkielet dinozaura na świecie oraz najlepiej zachowany, skamieniały okaz wczesnego ptaka z rodzaju Archaeopteryx. Dziękujemy biuru podróży EXODUS i panu pilotowi za bardzo ciekawy program i

          • Dzień Wiosny

            Dzień Wiosny to szczególny dzień w ZSP w Krośnie Odrzańskim. Dziś nasi uczniowie brali udział w ,,Wiosennym Talent Show”. Wysłuchaliśmy więc pięknych wykonań wokalnych, utworów muzycznych własnego autorstwa, obejrzeliśmy prace plastyczne naszych uzdolnionych uczniów. Gratulujemy i dziękujemy naszym uczestnikom! Wszyscy byliście wspaniali! Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi Markowi Cebuli za cenne nagrody dla naszych uczestników.
            Na podziękowania zasługują również wszyscy ci, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego ,,Wiosennego Talent Show”. Dziękujemy szanownej komisji, z Panią dyrektor Barbarą Kołarzyk na czele, która nie miała dziś łatwego zadania, bo poziom uczestników artystycznych zmagań był wysoki. Ale impreza artystyczna to nie jedyna atrakcja tego dnia. Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali uwielbiany przez uczniów naszej szkoły turniej piątek piłkarskich,

          • Spotkanie z Ambasadorem Edukacji Kosmicznej

            W dniu 10.03.2023 na zaproszenie nauczycielki fizyki do naszej szkoły zawitał niesamowity gość. Dr Waldemar Grabowski jest fizykiem, zafascynowanym Kosmosem, a także Ambasadorem Edukacji Kosmicznej ESERO i przedstawicielem europejskiego biura tej instytucji. Nasz gość wygłosił do młodzieży prelekcję na temat satelitów, a następnie po krótkim wprowadzeniu przeprowadził warsztaty budowy lądownika marsjańskiego. Zadaniem uczniów było zbudowanie takiego pojazdu z jajkiem na pokładzie, który wylądowałby na planecie bez szkody dla „jajkonauty”. Było to niezłe wyzwanie dla drużyn. Okazało się, że lądowanie powiodło się tylko dwóm drużynom i „jajkonauta” na pokładzie ich pojazdów ocalał. Pracy towarzyszyła miła, zabawna atmosfera, a uśmiech gościł na twarzach pracujących inżynierów. Dziękujemy Panu Waldemarowi za przyjęcie zaproszenia, przemiłe spotkanie, przekazanie wiedzy i czekamy na kolejne

          • Galaktyka kobiet

            Dzień kobiet kojarzy się głownie z kwiatami i słodkościami. Grupa uczniów z klasy 4 Bp wraz z nauczycielką fizyki Marzeną Truchan-Michalak postanowiła spędzić ten dzień w niecodzienny sposób. Młodzież uczestniczyła w warsztatach Galaktyka kobiet: Kariera w sektorze kosmicznym, organizowanych on-line przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uczniowie wysłuchali pogadanki Pani Justyny Średzińskiej, następnie zostali podzieleni na drużyny, w których dyskutowali o wpływie m.in. próżni kosmicznej na organizm człowieka, o problemie łączności w Kosmosie, o wyżywieniu kosmonautów. Młodzież mogła podzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi drużynami oraz z organizatorami. Spotkanie było okazją do rozmów o roli kobiet w szeroko pojętym sektorze kosmicznym. Serdecznie dziękujemy za inspirujące porady przekazane przez prelegentów.

          • Konkurs  motoryzacyjny

            W dniu 10.03.2023 r. w szkole odbył się półfinał „XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 2023”, który zorganizował nauczyciel przedmiotów zawodowych Mieczysław Mackowiak. W konkursie udział wzięło 28 uczniów szkoły branżowej, kształcących się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych.

            O pierwsze miejsce walczyło 28 uczniów, a najwyższe wyniki osiągnęli uczniowie klasy pierwszej: Olejarz Kacper, Kasowski Kacper, Banasiak Kuba, Gałek Jakub. Dużą wiedzą wykazali się też uczniowie klasy drugiej: Soliwoda Bartosz, Nowicki Konrad, Kucharek Filip, Adamkiewicz Bartosz.

          • Sukces Andrzeja Syrewicza

            W dniu 3.03.2023 odbyło się Wojewódzkie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczno – Astronautyczne. Wzięło w nim udział 5 uczniów naszej szkoły: Hanna Korzeniowska, Szymon Muchowski i Andrzej Syrewicz z klasy Ib oraz Wanesa Korab i Kamil Szumow z klasy II b. Pod okiem nauczycielki fizyki Marzeny Truchan-Michalak zostali przygotowani do wygłoszenia referatu na wybrany przez siebie temat z zakresu astronomii lub astronautyki. Była to świetna okazja do pogłębienia wiedzy z tych dziedzin. Komisja doceniła trud przygotowania i odwagę wystąpienia przed publicznością. Decyzją jury Andrzej Syrewicz został zaproszony do udziału w Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym, które odbędzie w dniach 23-25.03.2023 w Grudziądzu. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w zgłębianiu tajemnic Wszechświata.

          • Sędzia Anna Maria Wesołowska

            W środę 01.03.2023 w naszym mieście mogliśmy gościć osobę znaną z programów telewizyjnych panią Annę Marię Wesołowską, która obecnie jako sędzia w stanie spoczynku prowadzi prelekcje dla młodzieży szkolnej w całej Polsce. Pani Wesołowska podczas spotkania zorganizowanego w jednej z krośnieńskich szkół opowiadała o swojej pracy, udzielała wskazówek dla nauczycieli i rodziców uczących się młodych ludzi oraz przekazała nam bardzo ważną uwagę dotyczącą orzekania w sprawie nieletnich przestępców: „należy rozwijać świadomość odpowiedzialności dzieci za własne czyny, aby nie musiały stawać przed wymiarem sprawiedliwości, ponieważ wtedy jest już za późno aby ustrzec ich przed błędem przekreślającym szczęśliwe życie”…. Na koniec Pani Sędzia przekazała serdeczne życzenia dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych.

          • Konkurs ortograficzny

            Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie naszej szkoły sprawdzili swoje umiejętności językowe, pisząc dyktando. W ZSP pisanie dyktanda stało się tradycją, uczniowie robili to już po raz szesnasty. W tym roku z tekstem najeżonym pułapkami ortograficznymi zmierzyło się 18 uczniów. Autorem tekstu dyktanda jest były nauczyciel naszej szkoły, a obecnie autorytet w dziedzinie językoznawstwa, prof. dr hab. Edward Polański.

          • Matura i co dalej…

            Uczniowie naszej szkoły otrzymali zaproszenie do udziału w warsztatach i wykładach zorganizowanych w Uniwersytecie Zielonogórskim na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki. Wykładowcy i studenci tej uczelni opowiadali nam, czego uczą się podczas studiów, jak rozwijają swoje pasje, ale też przedstawiali nam swoje prace projektowe, które są nie tylko ciekawe, ale także przydatne w wielu dziedzinach życia człowieka. Oglądaliśmy nagranie z wizyty w kosmosie, pracę wielu robotów, mieliśmy także możliwość zagrania w gry stworzone przez starszych kolegów. Bardzo ciekawe okazały się również wykłady na temat zastosowania informatyki w handlu oraz wykorzystaniu sztucznej inteligencji w codziennych czynnościach. Wizyta w Uniwersytecie była dla wszystkich pozytywnym i wartościowym wydarzeniem. Z pewnością każdy z naszych uczniów rozważy możliwość studiowania na WIEA – czyli wydziale zrze

          • Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

            7 lutego 2023 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Co roku organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i prywatne osoby do realizowania lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów. Nasza szkoła bierze udział w tej akcji już po raz dwunasty. W ramach obchodów DBI nauczyciele mogą uczestniczyć w konferencji i webinarach na temat bezpieczeństwa w sieci, uczniowie mają możliwość udziału w lekcjach online (ze strony dbi.pl) oraz dostęp do materiałów edukacyjnych.

          • Szkolny Konkurs Tłumaczeniowy

            06 grudnia 2022 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krośnie Odrzańskim odbył się Szkolny Konkurs Tłumaczeniowy z Języka Niemieckiego „Hieronim”. Celem konkursu było promowanie wśród młodzieży wielojęzyczności, nauki języków i pracy w zawodzie tłumacza.

            Do konkursu przystąpiło 10 uczniów Liceum Ogólnokształcącego.

          • Wycieczka do Drezna

            16 grudnia 2022 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję zwiedzić Drezno, jedno z najpiękniejszych miast, nazywane Florencją nad Łabą i Perłą Baroku. W czasie podróży pilotka z biura podróży opowiedziała nam o najważniejszych wydarzeniach z historii Drezna, w tym o najtragiczniejszym w dziejach tego miasta, czyli zbombardowaniu, które miało miejsce 13.02.1945 roku. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od nowej synagogi, która stoi w miejscu tej spalonej podczas Kryształowej Nocy. Potem przeszliśmy pod jedno z największych muzeów sztuki, Albertinum, i dalej Tarasami Brühla obok Akademii Sztuk Pięknych pod Kościół Dworski pw. Świętej Trójcy. Następnie nasza wycieczka prowadziła wzdłuż najdłuższego Orszaku Książęcego Wettynów, niezwykle ciekawego i oryginalnego dzieła, namalowanego na płytkach z porcelany miśnieńskiej. Tą trasą przeszliśmy pod luterański kościół Mariacki, znany pod nazwą Frauenkirche.

          • Zajęcia Zakładzie Kryminalistyki KPP Krosno Odrzańskie

            W dniu 22.11.2022 r. grupa uczniów z klasy 4 Bp razem z nauczycielką fizyki Marzeną Truchan-Michalak uczestniczyła w zajęciach w Zakładzie Kryminalistyki Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się pracy technika kryminalistyki, dowiedzieć się m.in. co to jest daktyloskopia, jakie metody i środki wykorzystywało się i obecnie wykorzystuje do zbierania śladów, jak zabezpiecza się materiał dowodowy. Młodzież miała możliwość samodzielnie ujawnić i zabezpieczyć ślad. Dziękujemy Pani Justynie Kulce i Panu Jackowi Bąkowi za poświęcony czas, cenne uwagi i wspaniałą atmosferę podczas spotkania.

          • Narodowe czytanie w języku niemieckim

            18 listopada 2022 roku uczniowie klas 1b, 1c, 4b oraz 4c przyłączyli się do akcji narodowego czytania w języku niemieckim. Akcja ta jest organizowana od 2004 roku pod nazwą „Der Bundesweite Vorlesetag” przez Stiftung Lesen, fundację promującą czytanie i kompetencje medialne, tygodnik „Die Zeit” oraz Deutsche Bahn Stiftung, fundację prowadzoną przez Kolej Niemiecką. W tym roku odbyła się już po raz 19., pod hasłem „Gemeinsam einzigartig”. Nauczyciele języka niemieckiego, p. Sylwia Perwińska i p. Radosław Mrówka, postanowili wybrać na tę okazję baśnie braci Grimm („Das Rottkäpchen” i „Frau Holle” czyli „Czerwony Kapturek” i „Pani Zima”). Wybór ten nie był przypadkowy, ponieważ to właśnie bracia Grimm jako językoznawcy propagowali rozwój języka i uznaje się ich za ojców współczesnej germanistyki. W 1838 roku rozpoczęli pracę nad największym słownikiem języka niemieckiego, „Deutsches Wörterb

          • Wycieczka edukacyjna

            Czy szkło to ciecz czy ciało stałe? Jak wygląda produkcja szkła w hucie? Czy bezpieczna była praca górnika w sztolni uranowej? Na te i inne pytania mogli szukać odpowiedzi uczestnicy wycieczki edukacyjnej pod opieką Marzeny Truchan-Michalak i Krzysztofa Leszkiewicza, która odbyła się w dniu 14.11.2023r. Młodzież zwiedziła Hutę Szkła w Piechowicach, w której uczestniczyła w warsztatach grawerowania na szkle, przyglądała się pracy hutników oraz osób dokonujących obróbki szkła. W sztolni w Kowarach podczas godzinnego spaceru pod ziemią mogła dowiedzieć się o historii wydobycia uranu. Uczniowie widzieli model bomby Little Boy zrzuconej na Hiroszimę oraz uczestniczyli w spektaklu laserowym obrazującym wybuch bomby atomowej. Były to niecodzienne i bardzo ciekawe lekcje fizyki i chemii, które uczniowie zapamiętają na długie lata.

          • Szkolenie klas mundurowych

            W dniach 10,17,24 października oraz 7 listopada uczniowie klas mundurowych OPW uczestniczyli w szkoleniach proobronnych. Instruktorzy z JW1517 Czerwieńsk przeprowadzili zajęcia z zakresu: regulaminów, musztry, teorii strzelectwa i taktyki pola walki. Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Wszystkim dopisywały dobre humory.

    • Partnerzy

      • Starostwo Powiatowe Krosno Odrzańskie
      • Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim
      • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu
      • Stowarzyszenie Strzelecko - Obronne Pionier Gubin
      • Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej Krosno Odrzańskie
      • 5 KRESOWY BATALION SAPERÓW KROSNO ODRZAŃSKIE
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Facebook

    • Godziny dzwonków

      Piątek 24.03.2023
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Kontakty

      • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Władysława Broniewskiego w Krośnie Odrzańskim
      • sekretariat@zsp.powiatkrosnienski.pl
      • sekretariat@zsp.powiatkrosnienski.pl
      • 68 383 50 52 fax: 68 383 50 22
      • ul. Szkolna 1 66-600 Krosno Odrzańskie Poland
      • www.bibliotekazsp.wordpress.com e-mail: biblioteka@zsp.powiatkrosnienski.pl
      • Dyrektor szkoły Barbara Kołarzyk e-mail: b.kolarzyk@zsp.powiatkrosnienski.pl
      • Inspektor Ochrony Danych Maciej Piwko sekretariat@zsp.powiatkrosnienski.pl 68 383 50 52
    • Logowanie