• Spotkanie uczestników projektu

          • W poniedziałek w szkolnej auli odbyło się ostatnie spotkanie uczestników projektu „Staże zagraniczne drogą do rozwoju zawodowego i integracji z narodami Europy”, na którym podsumowaliśmy nasze działania i wykonaliśmy wizualizację zdobytych umiejętności. Był czas na wspomnienia, bo przecież w okresie trwania projektu poznaliśmy kulturę Włoch, pracowaliśmy we włoskich firmach, wykonaliśmy prezentacje, nakręciliśmy filmy, napisaliśmy poradniki, zorganizowaliśmy konferencję.  Było dużo zabawy, śmiechu i pamiątkowe zdjęcia.

            Dzięki stronie projektu (https://projekttechnikum2020.wordpress.com)  i upowszechnianiu  na Facebooku((3) Staże zagraniczne drogą do rozwoju zawodowego i integracji 2020-2022 | Facebook) możemy zawsze pochwalić się swoimi osiągnięciami i wrócić do wspomnień.

          • Rekrutacja 2022/2023

          • Zbliża się termin rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023.

            Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły:

            Oferta edukacyjna

            Podanie do pobrania:

            Podanie 2022/2023

            Nie zwlekaj! Dołącz do nas!  

             

            Próba sprawności fizycznej (klasa mundurowa) - 06.06.2022 r. (poniedziałek), godzina 12:00. 

            • Wymagane zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania ćwiczeń fizycznych!
            • Obowiązuje strój sportowy oraz zmienne obuwie! 

            Termin dodatkowy - 13.06.2022 r. (dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć w pierwszym terminie).

          • Wycieczka edukacyjna

          • W dniu 26.05.2022 grupa 40 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami (p. Dorotą Matukiewicz, p. Marzeną Truchan-Michalak, p. Albertem Pągowskim oraz p. Krzysztofem Leszkiewiczem) udali się na wycieczkę edukacyjną. Młodzież zwiedziła Zakład ABC Recykling w Krośnie Odrzańskim, następnie udali się do Parku Fizyki w Nowej Soli, gdzie pod okiem animatorki mogli zwiedzić park, w którym przygotowane są przyrządy demonstrujące prawa i zasady z różnych działów fizyki.

            Serdecznie dziękujemy Panu Radosławowi Dziemidowiczowi za przekazanie młodzieży wiedzy  na temat recyklingu i pracy Zakładu ABC oraz wszystkim osobom z Parku Fizyki w Nowej Soli zaangażowanym w pracę z naszymi uczniami.

          • Wojewódzkie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczno-Astronautyczne

          • W dniu 27.04.2022 odbyło się Wojewódzkie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczno-Astronautyczne. Z naszej szkoły wzięli w nim udział:  Wanesa Korab z klasy 1 B (opowiadała o swoich obserwacjach Księżyca), Julia Wlazło z klasy 3 Ap (omawiała wykorzystanie astronomii w bajkach Disney'a), Kamil Szumow z klasy 1 B (opisywał czarne dziury). Opiekunem grupy była Pani Marzena Truchan-Michalak, nauczycielka fizyki. Wszystkie wygłoszone referaty były bardzo ciekawe i poszerzały wiedzę uczestników z zakresu astrofizyki. Jury wyróżniło pracę Wanesy i zaprosiło do udziału w XLVIII Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym, które odbędzie się od 9 do 11 czerwca w Grudziądzu. Serdecznie gratulujemy Wanesie oraz pozostałym uczestnikom Seminarium i życzymy dalszych sukcesów w zgłębianiu tajemnic Wszechświata.

          • DNI DORADZTWA ZAWODOWEGO W ZSP

          • W ostatnich dniach uczniowie starszych  klas liceum i technikum spotykali się z przedstawicielami lokalnych firm: Homanitu, Dirksa i Straży Granicznej.  W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie przygotowywali swoje dokumenty aplikacyjne.Dziś ostatni Dzień Doradztwa Zawodowego, na który  zaprosiliśmy uczniów szkół podstawowych, ich rodziców i nauczycieli. Pokazaliśmy naszą szkołę, przedstawiliśmy możliwości kształcenia i nowoczesne pracownie. Uczniowie technikum pokazali możliwości, jakie daje nauka w studiu fotograficznym czy pracowni komputerowej, a uczestnicy staży zagranicznych  prowadzili krótkie warsztaty z zainteresowanymi uczniami. Zainteresowani kształceniem w liceum poznali  nauczycieli i pracownie przedmiotowe oraz możliwości kształcenia, także w klasie mundurowej. Osoby zainteresowane  nauką w szkole branżowej mogli spotkać się z przedstawicielem Cechu Rzemiosł Różnych, panem M.Pietrzakiem i potencjalnymi pracodawcami. Swoją firmę prezentowali przedstawiciele i uczniowie  Restauracji „Bajka”, „Meblostylu”,”Domu Chleba”, sklepów sieci „Żabka”, salonów fryzjerskich pań Kuzimskiej, Barańskiej i Sapieli. Dzięki „zaprzyjaźnionym” pracodawcom nasi uczniowie kształcą się w zawodach: fryzjer, kucharz, sprzedawca, piekarz, cukiernik i innych.

          • Spotkanie z amerykańskimi żołnierzami

          • Uczniowie klas mundurowych z naszej szkoły mieli okazję spotkać się z żołnierzami z USA, którzy od kilku miesięcy stacjonują w 5 Kresowym Batalionie Saperów.

            Dla młodzieży to była dobra okazja, by dowiedzieć się jak żołnierze spędzają swój czas w Krośnie Odrzańskim, jak wygląda polsko-amerykańska współpraca, czy po prostu poznać inną kulturę.

            Amerykańscy żołnierze mogli natomiast poznać w jaki sposób działają klasy mundurowe i czego uczy się krośnieńska młodzież.

          • Akademia Wojsk Lądowych

          • W dniach 7 – 8 marca uczniowie (kadeci) klas mundurowych naszej szkoły spotkali się z przedstawicielem Akademii Wojsk Lądowych z Wrocławia – podchorążym Dominikiem Witkiem (byłym uczniem naszej szkoły). Na spotkaniu uczniowie  zapoznali się z ofertą edukacyjną AWL oraz z możliwościami rozwoju, jakie oferuje szkolnictwo i służba wojskowa.  Podchorąży opowiedział również o swojej drodze jaką przebył od ucznia ZSP do słuchacza AWL.

          • Konkurs ortograficzny

          • Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, uczniowie naszej szkoły, sprawdzili swoje umiejętności językowe, pisząc dyktando. W ZSP pisanie dyktanda stało się tradycją, uczniowie pisali je już po raz piętnasty. W tym roku z tekstem najeżonym pułapkami ortograficznymi zmierzyło się aż 24 uczniów. Autorem tekstu dyktanda jest były nauczyciel naszej szkoły, a obecnie autorytet w dziedzinie językoznawstwa, prof. dr hab. Edward Polański.

            Najlepiej dyktando napisali: Aleksandra Pawłowska, Marta Dębińska i Nina Grzegorska. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe i gratulacje od pani dyrektor Barbary Kołarzyk.

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • 8 lutego 2022 r. już po raz jedenasty obchodzić będziemy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Dzień ten obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli
            i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem! Jej zadaniem jest zachęcenie wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. W tym roku zajęcia edukacyjne z uczniami, poświęcone bezpieczeństwu w Internecie, odbędą się ponownie w sposób zdalny.

            Zapraszamy uczniów i rodziców do odwiedzenia strony www.saferinternet.pl , gdzie można znaleźć wiele ważnych informacji dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.  

          • Konkurs literacki ,,Moja szkoła za 50 lat"

          • 11 stycznia 2022 roku odbył się finał Szkolnego Konkursu Literackiego ,,Moja szkoła za 50 lat" zorganizowanego w związku z Rokiem Stanisława Lema. Pierwszą nagrodę zdobył Patryk Wesołowski z  klasy 2c, drugie miejsce zajęła Nina Grzegorska z 1b. Nasza szkoła w opowiadaniach laureatów to miejsce nowoczesne, idące z duchem czasu, pełne technologicznych nowinek. Jedna rzecz się jednak nie zmienia  - obok robotów, androidów, komputerów są w niej nauczyciele i uczniowie.

          • Akcja „Upoluj swoją książkę”

          • Biblioteka ZSP zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w największej akcji czytelniczej w kraju „Upoluj swoją książkę”. Dzięki akcji można zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych książek w formie e-booków i audiobooków. Kod QR zapewniający dostęp do 12 tytułów znajduje się na opublikowanym plakacie. Czytać i słuchać bestsellerowych książek można przez cały listopad. Wszystkie informacje dostępne na stronie Czytaj PL.

            Opis akcji wraz z listą tegorocznych książek można znaleźć tutaj http://akcja.czytajpl.pl/   

             

          • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

          • W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, z tej okazji biblioteka ZSP ogłosiła dwa konkursy, na hasło promujące czytelnictwo oraz na najciekawszą recenzję książki. Do konkursu na hasło promujące czytelnictwo zgłoszono 12 prac. Za najciekawsze uznane zostało hasło uczennicy Doroty Ozgi, które brzmi: „Czytając, ćwiczysz empatię. Przez chwilę możesz chodzić w cudzych butach”. Wyróżnienie za zgłoszone do konkursu hasła i sposób ich prezentacji otrzymała Maja Siuta. W konkursie na najciekawszą recenzję książki, na który zgłoszono 9 prac, zwyciężyła praca Oliwii Zajmy, która napisała recenzję książki Reginy Brett „Mów własnym głosem”. Książka amerykańskiej dziennikarki, jest zbiorem inspirujących felietonów, 50 życiowych lekcji, które docenili czytelnicy na całym świecie. Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody książkowe.

          • Erasmus Day 2021

          • Erasmus Day 2021 w technikum w Krośnie Odrzańskim odbywał się pod znakiem upowszechniania wiedzy o programie i akcjach Erasmusa oraz rezultatów projektu, który realizuje młodzież klas II i III. Niedawno grupa 20 osób – przyszłych techników informatyków, techników rachunkowości oraz fotografii i multimediów wróciła ze staży zawodowych z Włoch. 15.10.2021r. młodzież zaprezentowała młodszym uczniom i koleżankom oraz kolegom ze swoich klas filmy  z pobytu w Rimini, opowiedziała o doświadczeniach zawodowych i wycieczkach do San Marino, Rawenny czy Wenecji.  Zgromadziła też materiały dotyczące oferty, jaką składa młodzieży program ERASMUS PLUS. Uczestnicy projektu wykonali plakaty, które zawisły na korytarzach szkoły, aby wiedza o programie dotarła do szerszej rzeszy odbiorców.

          • Noc naukowców

          • W dniu 01.10.2021 roku odbyła się w naszej szkole Noc Naukowców. W tej imprezie wzięło udział około 150 uczniów naszej szkoły oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Krośnie Odrzańskim. Uczniowie mogli zobaczyć doświadczenia z chemii pod opieką Pani Joanny Wąchała, biologii pod opieką Pani Mai Karaś, fizyki pod opieką Pani Marzeny Truchan-Michalak i geografii pod opieką Pana Cezarego Browarczyka. Uczniowie mogli także poznać szczegóły pracy dobrego fotografa pod opieką Pana Tomasza Mycka. Dziękujemy za wspaniałe spędzony czas. Dziękujemy również uczniom, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji. Zapraszamy do oglądnięcia krótkiej relacji filmowej.