• Śmierć zawsze przychodzi nie w porę...

• Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy informację o śmierci Pana Romana Chorzępy, naszego Kolegi, nauczyciela fizyki.  Pan Roman poświęcił naszej szkole całe swoje życie. Pozostawił po sobie duży spadek w postaci wielu pokoleń wychowanków, którzy dzięki niemu  zdobywali cenną wiedzę. Ksiądz Jan Twardowski napisał: "Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych".  Panie Romanie żegnamy, spoczywaj w pokoju.

• Ogłoszenie!

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się
            01 września 2020 roku.

• Klasy pierwsze – godzina 9:30 – hala sportowa.

Uwaga! Podczas uroczystości prosimy uczniów klas I o zasłanianie ust i nosa (maseczka lub przyłbica).

• Pozostałe klasy wg poniższego wykazu:

Uroczyste_rozpoczecie_roku_szkolnego.pdf

Uwaga! Uczniów prosimy o zasłanianie ust i nosa (maseczka lub przyłbica) w przestrzeniach wspólnych (korytarze, toalety).

• INFORMACJA DLA UCZNIÓW KLAS I MUNDUROWYCH

• Uczniowie klas mundurowych proszeni są o dokonanie zakupu umundurowania (do dnia 10.09.2020 r.)

1) MUNDUR POLOWY wzór 2010 (ewentualnie wzór 93),

2) BUTY CZARNE „desantowe” lub „skoczki”,

3) CZAPKA POLOWA wzór 2010.

Źródła zakupu: sklepy stacjonarne z odzieżą militarną, platformy internetowe (olx.pl, allegro.pl, sklepy internetowe).

• Komunikat dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia

• Informujemy, że od 29 czerwca br. przywrócone zostaną zajęcia praktyczne u pracodawców dla wszystkich uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia będących młodocianymi pracownikami.

Oznacza to, że uczniowie będący młodocianymi pracownikami mają obowiązek od najbliższego poniedziałku, tj. od 29 czerwca br., realizować przygotowanie zawodowe u pracodawcy zgodnie z przepisami prawa pracy, przy zachowaniu bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, a także rygoru sanitarnego wymaganego od zakładów pracy w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Biorąc pod uwagę, że udział w zajęciach praktycznych u pracodawców dla ucznia będącego młodocianym pracownikiem jest obowiązkiem, uprzejmie proszę o pilne poinformowanie wszystkich uczniów Państwa szkoły będących młodocianymi pracownikami o tym obowiązku.

Przypominamy jednocześnie, że podobnie jak w latach ubiegłych uczniowi będącemu młodocianym pracownikiem w okresie ferii szkolnych przysługuje urlop wypoczynkowy oraz urlop bezpłatny, zgodnie z przepisami Kodeksu pracy.

• Wyjątkowa matura

• Dzisaj rozpoczeły się wyjatkowe egzaminy maturalne, które potrwają do 24 czerwca. Drodzy Maturzyści, trzymamy za Was mocno kciuki. POWODZENIA!!!

• Wojewódzki Konkurs Astronomiczny

• W dniu 28.05.2020 otrzymaliśmy radosną wiadomość od organizatorów Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego "Odkryjmy tajemnice Wszechświata". Decyzją jury jeden z naszych zespołów naukowych w składzie: Żyłka Zbigniew i Zajma Oliwia z klasy 1 C LO, kierowany przez nauczyciela fizyki Marzenę Truchan-Michalak, uzyskał I miejsce w kategorii szkół średnich. Praca miała tytuł "Sięgając marzeń i gwiazd".Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

• Procedury Covid-19

• Od 25 maja 2020 roku nastąpi stopniowe otwarcie szkół. Od tego dnia będą odbywać się konsultacje dla klas maturalnych. Od 1 czerwca 2020 roku konsultacje będą możliwe dla wszystkich uczniów. Bardzo prosimy o zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa w okresie pandemii Covid-19.

• Ogłoszenie

• W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Do tego dnia obowiązuje zdalne nauczanie.

Młodociani pracownicy (uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia)  nie uczęszczają na zajęcia praktyczne.

Dyrektor ZSP

• Informacja odnośnie dyżurów pedagoga i psychologa.

• W podanych godzinach możliwy kontakt poprzez komunikator w portalu Librus.

poniedziałek:  9:30 – 15:00

wtorek: 8:00 – 15:00

środa: 10:30- 15:00

piątek: 8:00 – 13:30

środa: 8:00 – 12:00

czwartek: 8:00 – 15:00

• Szanowni Państwo,

w związku z ryzykiem epidemiologicznym wynikającym z faktu rozprzestrzeniania się koronawirusa, zwracamy się z prośbą o ograniczenie do niezbędnego minimum wizyt w sekretariacie szkoły. Jeśli sprawy nie są pilne proszę o odłożenie ich na późniejszy termin. Zadzwońcie zanim zdecydujecie o konieczności wyjścia z domu, może uda się wyjaśnić Waszą sprawę przez telefon.

telefon: 68 383 50 52  e-mail: sekretariat@zsp.powiatkrosnienski.pl

• OGŁOSZENIE!

• Szanowni Państwo!

W związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów o zawieszeniu zajęć w placówkach oświatowych informuję, iż od 12 do 25 marca włącznie nie będzie zajęć lekcyjnych.

Proszę na bieżąco sprawdzać wiadomości przesyłane przez wychowawców klas.

Nauczyciele zostaną zobowiązani do przekazywania uczniom, drogą elektroniczną, zadań utrwalających wiedzę.

Młodociani pracownicy (uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia)  uczęszczają na zajęcia praktyczne zgodnie z decyzją pracodawcy.

Dyrektor ZSP

• WOT

• 09 marca 2020 roku uczniowie naszej szkoły spotkali się z żołnierzami Wojskowej Obrony Terytorialnej. W trakcie spotkani omówiono strukturę WOT, zadania jakie wykonują oraz przedstawiono warunki jakie należy spełnić by zostać „terytorialsem”.

• Awanse kadetów klas mundurowych

• 21 lutego 2020 roku w Gubinie odbyło się walne zebranie Stowarzyszenia Strzelecko – Obronnego „Pionier”. W trakcie zebrania 21 kadetów klas mundurowych z naszej szkoły otrzymało awanse na kolejny stopień.