• Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

     • Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrz. przebiegał pod znakiem prezentacji talentów uczniów szkoły i spotkań prozawodowych. Rozpoczęliśmy występami artystycznymi – zdolności taneczne, śpiewacze i recytatorskie z okazji Dnia Edukacji Narodowej prezentowali przede wszystkim uczniowie klas pierwszych. Cały tydzień można było oglądać wystawę prac plastycznych i fotograficznych, na której zaprezentowali się m.in uczniowie technikum fotografii i multimediów. Klasy starsze technikum i szkoły branżowej uczestniczyły w licznych spotkaniach z przedstawicielami różnych zawodów i firm oraz urzędu pracy, dzięki czemu zdobyli szerszą wiedzę na temat możliwości rozwoju zawodowego i funkcjonowania na rynku pracy.

     • Jak obchodziliśmy Dzień Nauczyciela w naszej szkole...

     • Były podziękowania za trud i cierpliwość, były życzenia i symboliczny kwiatek. Był też program artystyczny przygotowany przez uczniów pod kierunkiem pani Małgorzaty Niesuchorskiej. Do obejrzenia i wysłuchania programu zaproszeni zostali wszyscy pracownicy szkoły, emerytowani  nauczyciele i przybyli goście. Na program złożyły się piosenki w wykonaniu solistów i chórku, instrumentalne wersje znanych utworów oraz układ taneczny. Wśród zaprezentowanych piosenek znalazły się m. in. kompozycja Zbigniewa Wodeckiego “ Lubię wracać tam, gdzie byłem'' oraz niezapomniane przeboje z lat 70., 80. i 90.:  “Tak bardzo się starałem” Czerwonych Gitar, “Profesorze” Filipinek “Przetańczyć z tobą chcę całą noc” Anny Jantar, czy “Odkryjemy miłość nieznaną” Alicji Majewskiej. Nie zabrakło też hip-hopowych akcentów. Całość dopełniały dowcipne komentarze prowadzących i piękna dekoracja wykonana przez naszą młodzież pod okiem pani Małgorzaty Leśniańskiej Podczas uroczystości pan Stanisław Straszkiewicz, emerytowany nauczyciel naszej szkoły, otrzymał z rąk prezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Krośnieńskiej, Zdzisława Paduszyńskiego,  medal “Zasłużony dla Ziemi Krośnieńskiej  Na zakończenie młodzież zaśpiewała nauczycielom i wszystkim obecnym “Sto lat” przy akompaniamencie wszystkich instrumentów. Był to moment szczególnie wzruszający.

     • Wojewódzkie Obchody Dnia Edukacji Narodowej

     • Podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się  w Gorzowie Wlkp. nauczyciele i pracownicy  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w Krośnie Odrzańskim znaleźli się wśród nagrodzonych. Pani Ilona Alf oraz Pani Halina Baranowska  odznaczone zostały srebrnym medalem za długoletnią służbę, Pani Anna Mazur, Pani Barbara Madajczyk oraz Pani Irena Kowalska złotym medalem za długoletnia służbę, natomiast Pani Dorota Matukiewicz medalem Komisji Edukacji Narodowej.

     • World Space Week Wrocław

     • 5 października grupa 15 uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielem fizyki Marzeną Truchan-Michalak uczestniczyła w warsztatach naukowych zorganizowanych w ramach World Space Week we Wrocławiu. Młodzież izolowała swoje DNA ze śliny, poznała podstawy druku 3D, oglądała powstałe już projekty takich wydruków, uczestniczyła z seansie w planetarium, wysłuchała wykładu o tym, jak można zobaczyć to,co niewidzialne oraz konstruowała minirobota. Była to dla nich okazja do pogłębienia swojej wiedzy i wykorzystania jej w praktyce.

     • Integracja uczniów klasy I Mp Branżowej Szkoły I Stopnia

     • W dniu 01.10.2019 r. zorganizowana została wycieczka do Brzózki na ognisko integracyjne klasy I Mp. W miejscu wyznaczonym przez Nadleśnictwo Brzózka odbyło się ognisko, gdzie w przyjemnej atmosferze uczniowie piekli kiełbaski i chleb. Zwiedzili ścieżkę edukacyjną, zbierali grzyby, przeszli także wokół zbiornika wodnego do Dychowa.

      Wycieczka odbyła się w towarzystwie opiekunów Pani Małgorzaty Niesuchorskiej oraz wychowawcy Mieczysława Maćkowiaka. Wyjście integracyjne odbyło się przyjaznej i miłej atmosferze, uczniowie przyjemnie spędzili czas.

       

     • Sztafetowe biegi przełajowe

     • Młodzież ZSP w Krośnie Odrzańskim brała udział w sztafetowych biegach przełajowych. Dziewczęta zajęły II miejsce, natomiast chłopcy zajmując I miejsce awansowali do Finału Wojewódzkiego. Życzymy dalszych sukcesów! 

     • Międzynarodowy strajk klimatyczny

     • W dniu 27.09 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym strajku klimatycznym. Postanowiliśmy nie wychodzić na ulicę, nie rezygnować z lekcji ale w wielu klasach przeprowadziliśmy pogadanki na temat możliwości ochrony zasobów, jakimi dysponujemy tu i teraz na Ziemi 🌏 Każdy z nas może przecież :🎯 oszczędzać wodę i prąd,🎯 nie marnować żywności,🎯 iść do sklepu z torbą wielorazowego użytku lub koszykiem z wikliny, a w sklepie nie pakować owoców i warzyw w plastikowe torebki,🎯 szanować rzeczy, które posiada tj. buty, ubrania, meble, telefon i inne🎯 zamienić środki czystości na bardziej ekologiczne np. użyć octu zamiast chloru,🎯 jeść mniej mięsa,🎯 nie stosować używek np. papierosów, do produkcji których zużywa się mnóstwo wody i pestycydów.

      Jeśli macie swoje patenty na bycie bardziej EKO 🌾🌻☘️🍀🌸 czekamy na Wasze komentarze pod postem.

      W trakcie akcji, na dachu szkoły zamontowaliśmy budkę dla nietoperzy, podarowaną przez Panią Luizę Potocką☘️ Dziękujemy

      #razem #możemy #wiele#dołącz #ekologia #szkoła #zspkrosnoodrzańskie

     • Grupa wywiadowcza „Wisła”

     • W ramach obchodów 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej 6 września bieżącego roku odbyło się odsłonięcie tablicy informacyjnej poświęconej lądowaniu grupy wywiadowczej „Wisła” w 1945 roku w miejscowości Strużka. Obchody zostały zainicjowane przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Krośnieńskiej i zorganizowane wspólnie z Urzędem Gminy w Bobrowicach.W uroczystości wzięła udział klasa mundurowa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim.

     • OGŁOSZENIE !!!

     • Dnia 02.09.2019 roku (poniedziałek) odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego:

      • 830  - msza święta w kościele św. Jadwigi,
      • 1000 – inauguracja w hali sportowej ZSP.
     • WAŻNA INFORMACJA DLA UCZNIÓW KLAS MUNDUROWYCH

     • Uczniowie klas mundurowych proszeni są o dokonanie zakupu umundurowania (do dnia 10.09.19 r.)

      1. MUNDUR POLOWY wzór 2010 (ewentualnie wzór 93),
      2. BUTY CZARNE „desantowe” lub „skoczki”,
      3. CZAPKA POLOWA wzór 2010.

      Źródła zakupu: sklepy stacjonarne z odzieżą militarną, platformy internetowe (olx.pl, allegro.pl, sklepy internetowe).

     • Szkolenie klas mundurowych

     • Kolejne etap szkolenia klas mundurowych ZSP Krosno Odrzańskie. W trakcie zajęć kadeci przeszli szkolenie z ratownictwa wodnego. Po obiedzie odbyło się strzelanie  z  KBKS-u i nauka rzutu granatem.