• Dzień Bezpiecznego Internetu

     • 11 lutego 2020 r. już po raz dziewiąty obchodzić będziemy w naszej szkole „Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Dzień ten obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” i ma za zadanie zachęcić wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Podczas obchodów DBI 2020 organizatorzy chcą podkreślić istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

      Zapraszamy do odwiedzenia strony www.saferinternet.pl , gdzie można znaleźć wiele ważnych informacji dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.  

     • Spotkanie w Elektrowni Dychów

     • Dyrekcja i nauczyciele przedmiotów zawodowych spotkali się z prezesem i pracownikami Elektrowni Dychów. Rozmawiano o potencjalnej współpracy w celu rozwoju zawodowego  uczniów. Atrakcją spotkania było zwiedzanie firmy, obejrzenia z bliska turbin i innych urządzeń produkujących energię. W najbliższym czasie będziemy gościć przedstawicieli Elektrowni w naszej szkole.

     • Krosno Odrzańskie z lotu ptaka

     • Nagrania Krosna Odrzańskiego z lotu ptaka? Dlaczego nie! Technicy fotografii i multimediów z klasy II zapraszają na podniebną podróż. Specjalne podziękowania dla Towarzystwa Miłośników Ziemi Krośnieńskiej, które zakupiło i przekazało drona Naszej Szkole.

      Nagrania i montaż: Kamil Wróbel

     • Szkolenie na strzelnicy

     • 23 listopada 2019 roku na strzelnicy wojskowej w Łochowicach odbyło się kolejne szkolenie pro-obronne klas mundurowych. Zapraszamy na fotorelację.

     • Honorowy "Przyjaciel T M Z K"

     • Podczas uroczystość 60-lecia powstania Towarzystwa Miłośników Ziemi Krośnieńskiej nasza szkoła otrzymała wyjątkowe wyróżnienie - tytuł honorowego "Przyjaciela T M Z K”.

     • ,,Mistrz i Małgorzata”

     • 31 października grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pani Haliny Baranowskiej i pani Jolanty Kopaczewskiej udała się do wrocławskiego teatru ,,Capitol” na przedstawienie pt. ,,Mistrz i Małgorzata”. Musicalowa  adaptacja powieści Bułhakowa bardzo się wszystkim  podobała.   Uwagę widzów przykuła scenografia, kreacja głównych bohaterów, zwłaszcza Wolanda, a także oprawa wokalna i choreografia. 

     • Koncert z okazji 11 listopada pt.: ”NIEPODLEGŁA”

     • W auli ZSP w Krośnie Odrzańskim odbył się koncert z okazji 11 listopada pt.: ”NIEPODLEGŁA”. Młodzież w szczególny sposób uczciła  101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w pieśniach patriotycznych. Część słowno-muzyczną przygotowała Pani Małgorzata Niesuchorska, prezentację multimedialną Pani Daria Nowak natomiast dekoracje przygotowała młodzież pod okiem Pani Małgorzaty Leśniańskiej.

     • AKCJA „UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ”

     • Jesteśmy jedną z 1300 szkół, które zakwalifikowały się do ogólnopolskiego projektu pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej „Upoluj swoją książkę”, dzięki któremu uczniowie naszej szkoły będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych książek w formie e-booków i audiobooków.

      Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w jednej
      z największych na świecie akcji promujących czytelnictwo. Chcąc wziąć udział w projekcie, trzeba z plakatu za pomocą smartfona zeskanować
      kod QR przy pomocy aplikacji Woblink.com, pobranej darmowo. Po jego zeskanowaniu przez miesiąc otrzymujemy darmowy dostęp do książek
      w formie e-booka i audiobooka.

      Od 1 listopada działa specjalna strona dedykowana akcji: akcja.czytajpl.pl – można tam znaleźć między innymi informacje na temat udostępnionych książek. Ambasadorzy akcji w szkole otrzymali specjalne koszulki.


      Akcja trwa tylko do 30 listopada 2019 – śpieszmy się „upolować książkę”!
       

     • "Opatrunek na ratunek"

     • "Opatrunek na ratunek" to akcja pomocy przychodniom prowadzonym przez misjonarzy w Afryce. Przez cały październik uczniowie przynosili środki opatrunkowe, które zostały spakowane i przekazane do fundacji w Poznaniu. Dalej trafią one do potrzebujących.

     • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

     • W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, z tej okazji uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej na zajęcia edukacyjne prezentujące zarys dziejów pisma i książki. Ogłoszono też dwa konkursy, na zdjęcie z motywem książki lub biblioteki oraz na najciekawszą recenzję książki. Do konkursu fotograficznego zgłoszono 43 prace. Za najciekawsze uznane zostało zdjęcie Kamila Wróbla z kl. II Technikum.  W konkursie na najciekawszą recenzję książki, na który zgłoszono 14 prac, zwyciężyła praca Dawida Polaka, ucznia klasy II Technikum.  Jest to recenzja książki „Dziennik Anne Frank”. Książka powstała na podstawie fragmentów pamiętnika napisanego przez trzynastoletnią, żydowską dziewczynkę podczas ponad dwuletniego życia w ukryciu w czasie niemieckiej okupacji Holandii. Uważana jest za jedną z najważniejszych książek XX wieku. Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody książkowe. Najlepsza recenzja zostanie opublikowana w gazetce szkolnej a najciekawsze zdjęcia zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w czytelni biblioteki.

     • Szkolenie klas mundurowych

     • 19 października 2019 roku klasy mundurowe odbyły kolejne szkolenie na terenie Batalionu Saperów. Zajęcia obejmowały: strzelanie, zajęcia taktyczne - walka wręcz, pomoc przedmedyczna.

     • Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

     • Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrz. przebiegał pod znakiem prezentacji talentów uczniów szkoły i spotkań prozawodowych. Rozpoczęliśmy występami artystycznymi – zdolności taneczne, śpiewacze i recytatorskie z okazji Dnia Edukacji Narodowej prezentowali przede wszystkim uczniowie klas pierwszych. Cały tydzień można było oglądać wystawę prac plastycznych i fotograficznych, na której zaprezentowali się m.in uczniowie technikum fotografii i multimediów. Klasy starsze technikum i szkoły branżowej uczestniczyły w licznych spotkaniach z przedstawicielami różnych zawodów i firm oraz urzędu pracy, dzięki czemu zdobyli szerszą wiedzę na temat możliwości rozwoju zawodowego i funkcjonowania na rynku pracy.

     • Jak obchodziliśmy Dzień Nauczyciela w naszej szkole...

     • Były podziękowania za trud i cierpliwość, były życzenia i symboliczny kwiatek. Był też program artystyczny przygotowany przez uczniów pod kierunkiem pani Małgorzaty Niesuchorskiej. Do obejrzenia i wysłuchania programu zaproszeni zostali wszyscy pracownicy szkoły, emerytowani  nauczyciele i przybyli goście. Na program złożyły się piosenki w wykonaniu solistów i chórku, instrumentalne wersje znanych utworów oraz układ taneczny. Wśród zaprezentowanych piosenek znalazły się m. in. kompozycja Zbigniewa Wodeckiego “ Lubię wracać tam, gdzie byłem'' oraz niezapomniane przeboje z lat 70., 80. i 90.:  “Tak bardzo się starałem” Czerwonych Gitar, “Profesorze” Filipinek “Przetańczyć z tobą chcę całą noc” Anny Jantar, czy “Odkryjemy miłość nieznaną” Alicji Majewskiej. Nie zabrakło też hip-hopowych akcentów. Całość dopełniały dowcipne komentarze prowadzących i piękna dekoracja wykonana przez naszą młodzież pod okiem pani Małgorzaty Leśniańskiej Podczas uroczystości pan Stanisław Straszkiewicz, emerytowany nauczyciel naszej szkoły, otrzymał z rąk prezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Krośnieńskiej, Zdzisława Paduszyńskiego,  medal “Zasłużony dla Ziemi Krośnieńskiej  Na zakończenie młodzież zaśpiewała nauczycielom i wszystkim obecnym “Sto lat” przy akompaniamencie wszystkich instrumentów. Był to moment szczególnie wzruszający.

     • Wojewódzkie Obchody Dnia Edukacji Narodowej

     • Podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się  w Gorzowie Wlkp. nauczyciele i pracownicy  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  w Krośnie Odrzańskim znaleźli się wśród nagrodzonych. Pani Ilona Alf oraz Pani Halina Baranowska  odznaczone zostały srebrnym medalem za długoletnią służbę, Pani Anna Mazur, Pani Barbara Madajczyk oraz Pani Irena Kowalska złotym medalem za długoletnia służbę, natomiast Pani Dorota Matukiewicz medalem Komisji Edukacji Narodowej.