• Dzień Edukacji Narodowej

     • W przeddzień DEN w naszej szkole odbyła się miła uroczystość poświęcona nauczycielom. Uczniowie, w imieniu całej społeczności, przygotowali montaż słowno-muzyczny złożony z utworów poetyckich znanych twórców oraz z popularnych piosenek wykonanych przez naszych szkolnych artystów-Leona Komara, Emilię Mielniczuk, Karolinę Fenske i innych. Do występu starszych koleżanek i kolegów dołączyli także debiutanci z klasy pierwszej - Julia Chanas, Kasia Mendel, Jakub Sochacki i Maja Zuber. Młodym wykonawcom nauczyciele podziękowali gromkimi oklaskami. Na koniec  para prowadzących spotkanie-Amelia Nowak i Adrian Kasperski złożyli wszystkim pracownikom szkoły piękne życzenia, następnie wręczono kwiaty i własnoręcznie wykonane serduszka wdzięczności.

     • Badminton

     • 18.10.2022 r. w Gubinie odbyły się zawody powiatowe w badmintonie.Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zajęli I miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Zostań żołnierzem

     • W ramach zajęć z doradztwa zawodowego funkcjonariusze Wojskowego Centrum Rekrutacji przedstawili uczniom klas czwartych liceum i technikum możliwości rozwoju zawodowego w służbach mundurowych.

     • "Młoda Krew Ratuje Życie"

     • Z okazji Dnia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża  podsumowano program "Młoda Krew Ratuje Życie". Młodzież naszej szkoły oddała ponad 33 litry krwi, dzięki temu nasza szkoła zajęła drugie miejsce wśród szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych w województwie. Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie w akcję i tak liczne oddawanie krwi.

     • ,,Połowinki”

     • 30 września w ,,Barze pod Lwem”, po kilku latach przerwy spowodowanej pandemią, odbyły się szkolne ,,Połowinki”. Młodzież od pierwszych dźwięków muzyki bawiła się świetnie – głównie przy popie i rapie, ale nie zabrakło też starych, sprawdzonych przebojów, takich jak piosenka ,,Jedzie pociąg z daleka”.   Chwalono także catering ­  – wszystkie dania były pyszne: na suto zastawionym szwedzkim stole nie zabrakło pierogów, sałatek, deserów. Aż żal, że impreza skończyła się o północy…

     • Ogólnopolskie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczne

     • Pod koniec zeszłego roku szkolnego uczennica klasy I b Wanesa Korab uczestniczyła on-line w Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym w Grudziądzu. Była jedną w czworga uczniów reprezentujących nasze województwo. Uczennica miała okazję wysłuchać referatów przygotowanych przez młodzież z całej Polski, poznać osoby pracujące na wydziałach astronomii różnych uniwersytetów, a także zaangażowanych  w pracę w Polskim Towarzystwie Astronomicznym. We wrześniu uczennica otrzymała podziękowanie za udział w seminarium.

      Dziękujemy Wanesie za godne reprezentowanie naszej szkoły w tak doniosłym wydarzeniu oraz życzymy jej dalszych sukcesów w zgłębianiu tajników wiedzy.

      Warto również nadmienić, że jednym z uczestników tego seminarium był uczeń Dominik Mól, który rozpoczął swoją przygodę z referatem w naszej szkole, a kontynuował już w liceum w Rzepinie.

     • World Space Week

     • W dniu 1.10.2022 grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach naukowych w ramach World Space Week Rola kobiet w nauce i inżynierii we Wrocławiu. Tematyka zajęć obejmowała:

      a) pomiary z oddali,

      b) zagadnienia inżynierii kosmicznej: lądownik księżycowy,

      c) warsztaty rakietowe.

      Uczniowie poznali geometryczny sposób wyznaczania odległości do przedmiotów umieszczonych blisko i daleko, budowali własny księżycowy lądownik dla żywego jajkonauty.  Podczas warsztatów rakietowych uczestnicy mogli pod okiem instruktorów złożyć model małej rakiety w pełni zdolnej do lotu, a później wystrzelić swoje rakiety w powietrze.

      Była to niecodzienna lekcja, podczas której uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, a także osobiście spotkać się z ludźmi świata nauki.

     • Europejski Dzień Języków

     • 26.09.2022 roku obchodziliśmy Europejski Dzień Języków, międzynarodowe święto ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Z tej okazji nauczyciele języków obcych przygotowali kilka atrakcji dla uczniów naszej szkoły. W ramach poszerzania wiedzy o krajach niemieckojęzycznych klasy 3 i 4 liceum wysłuchały krótkiego wprowadzenia na temat powstania po II wojnie światowej dwóch państw: RFN i NRD oraz ponownego zjednoczenia Niemiec, a następnie obejrzały film „Good Bye Lenin!” Wiele ciekawych informacji przyniósł młodzieży  quiz z wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Na lekcjach uczniowie mieli okazję zagrać w BINGO, oczywiście w języku angielskim i niemieckim. Poza tym został ogłoszony konkurs na przygotowanie plakatu promującego naukę języków obcych. Najlepsi otrzymali drobne nagrody. Zwycięzcom gratulujemy!

     • Serial produkcji Studia Filmowego Szpagat- Van Dylsing: Gniazdo Zła.

     • Nowa, długo oczekiwana produkcja w końcu nabiera kształtu. Wampiry gnieżdżące się w murach naszej szkoły nie będą miały łatwego życia. Naprzeciw ich niecnym planom stanie bowiem, jedyny, niepowtarzalny, fenomenalny Zbeedon van Dylsing w którego rolę wcielił się nauczyciel języka niemieckiego Zbigniew Dyliński.  Zapraszamy do obejrzenia ułamka naszych możliowści!

       

      Produkcja: Studio Filmowe Szpagat

      Pomysł i kierownictwo produkcji: Bartosz Pasternak

      Scenariusz: Paweł Celebąk, Igor Korzeń, Bartosz Pasternak

      Reżyseria: Igor Korzeń i Paweł Celebąk

      Montaż: Paweł Celebąk

      Zdjęcia: Igor Korzeń,  Paweł Celebąk

      Operator kamery: Igor Korzeń, Paweł Celebąk, Bartosz Pasternak

      Efekty specjalne: Igor Korzeń, Paweł Celebąk

      Dźwięk: Paweł Celebąk, Nikola Kowalewska

      Światło: Igor Korzeń, Klaudia Kozioł,

       

      Wystąpili:

      Zbeedon van Dylsing – Zbigniew Dyliński

      Buwhy Dracc – Maciej Bułaj

      Giuseppe – Krzysztof Leszkiewicz

      Wampir ze strychu – Olek Mazurek

      Lady Demencia – Karolina Misiewicz

      Dubler Lady Demencii – Klaudia Dubicka

     • Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych

     • 12- 16 Września 2022 r.

      Tydzień Profilaktyki Chorób Zakaźnych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krośnie Odrzańskim

      Uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej. Intensywny rozwój zagrożeń cywilizacyjnych skłania nas do podejmowania bardziej aktywnych metod jej prowadzenia. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych. Dlatego wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz organizacjami pozarządowymi przygotowaliśmy dla szkół pakiet materiałów edukacyjnych.

      W ramach akcji tematem przewodnim Tygodnia dla chorób zakaźnych jest przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych.

      Harmonogram „Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych" od 12 do 16 września 2022 r. – przeprowadzenie akcji w szkole:

      – nauczyciel biologii, przeprowadzi w każdej klasie pogadankę na temat profilaktyki chorób zakaźnych – M. Karaś

      – tematyczna gazetka na korytarzu szkolnym - M. Karaś

      – wychowawcy na godzinie wychowawczej przeprowadzą zajęcia zgodnie ze scenariuszem zajęć zamieszczonym na: https://www.gov.pl/.../tydzien-dla-profilaktyki-chorob...;

      – pogadanka, instruktaż mycia rąk i zachowań profilaktycznych- pielęgniarka szkolna Ewa Rot:

      http://bip.urpl.gov.pl/.../biulet.../produkty-biob%C3%B3jcze

      Film edukacyjny: - https://www.youtube.com/watch?v=jjC5zt_elcU

      Jak myć ręce? Instrukcja mycia rąk: https://www.gov.pl/web/gis/jak-myc-rece-instrukcja-mycia-rak

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

     • 01 września 2022 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. W tym roku wyjątkowo dużo, bo aż 236 uczniów klas pierwszych rozpoczyna naukę w naszej szkole. Życzymy wszystkim powodzenia!

     • OGŁOSZENIE !!!

     •  

      Dnia 01.09.2022 roku (czwartek) odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego:

      • 830  - msza święta w kościele św. Jadwigi,
      • 930 – inauguracja w hali sportowej ZSP dla klas II-IV.
      • 1030– inauguracja w hali sportowej ZSP dla klas I.
     • Uczniowie technikum są aktywni nawet w wakacje

     • Po zakończeniu roku szkolnego Klaudia Dubicka i Julia Szybicka, uczennice klasy III technikum fotografii i multimediów, doskonaliły umiejętności zawodowe w ramach projektu „Staże uczniowskie w branży audiowizualnej”. Pracowały w studio fotograficznym ART-LENS pod opieką pana Marka Buchingiera. Samodzielnie przygotowały i zrealizowały sesję fotograficzną, pracowały przy obróbce cyfrowej zdjęć.

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

     • Dzisiaj w hali portowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Absolwentom Branżowej Szkoły I Stopnia życzymy powiedzenia i sukcesów, uczniom słonecznych i udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

     • OGŁOSZENIE !!!

     •  

      Dnia 24.06.2022 roku (piątek) odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego:

      • 830  - msza święta w kościele św. Jadwigi,
      • 1000  -  hala sportowa ZSP.

       

     • Spotkanie uczestników projektu

     • W poniedziałek w szkolnej auli odbyło się ostatnie spotkanie uczestników projektu „Staże zagraniczne drogą do rozwoju zawodowego i integracji z narodami Europy”, na którym podsumowaliśmy nasze działania i wykonaliśmy wizualizację zdobytych umiejętności. Był czas na wspomnienia, bo przecież w okresie trwania projektu poznaliśmy kulturę Włoch, pracowaliśmy we włoskich firmach, wykonaliśmy prezentacje, nakręciliśmy filmy, napisaliśmy poradniki, zorganizowaliśmy konferencję.  Było dużo zabawy, śmiechu i pamiątkowe zdjęcia.

      Dzięki stronie projektu (https://projekttechnikum2020.wordpress.com)  i upowszechnianiu  na Facebooku((3) Staże zagraniczne drogą do rozwoju zawodowego i integracji 2020-2022 | Facebook) możemy zawsze pochwalić się swoimi osiągnięciami i wrócić do wspomnień.

     • Rekrutacja 2022/2023

     • Zbliża się termin rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023.

      Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły:

      Oferta edukacyjna

      Podanie do pobrania:

      Podanie 2022/2023

      Nie zwlekaj! Dołącz do nas!  

       

      Próba sprawności fizycznej (klasa mundurowa) - 06.06.2022 r. (poniedziałek), godzina 12:00. 

      • Wymagane zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania ćwiczeń fizycznych!
      • Obowiązuje strój sportowy oraz zmienne obuwie! 

      Termin dodatkowy - 13.06.2022 r. (dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć w pierwszym terminie).

     • Wycieczka edukacyjna

     • W dniu 26.05.2022 grupa 40 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami (p. Dorotą Matukiewicz, p. Marzeną Truchan-Michalak, p. Albertem Pągowskim oraz p. Krzysztofem Leszkiewiczem) udali się na wycieczkę edukacyjną. Młodzież zwiedziła Zakład ABC Recykling w Krośnie Odrzańskim, następnie udali się do Parku Fizyki w Nowej Soli, gdzie pod okiem animatorki mogli zwiedzić park, w którym przygotowane są przyrządy demonstrujące prawa i zasady z różnych działów fizyki.

      Serdecznie dziękujemy Panu Radosławowi Dziemidowiczowi za przekazanie młodzieży wiedzy  na temat recyklingu i pracy Zakładu ABC oraz wszystkim osobom z Parku Fizyki w Nowej Soli zaangażowanym w pracę z naszymi uczniami.