• Uroczyste zakończenie roku szkolnego

     • Dzisiaj w hali sportowej ZSP odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Absolwentom Branżowej Szkoły I Stopnia gratulujemy ukończenia szkoły i życzymy powodzenia, natomiast pozostałym uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu! 

      Fot. Gabriela Winiarska, Julia Hołownia kl. II technik fotografii i multimediów 

     • OGŁOSZENIE

     • Dnia 23.06.2023 roku (piątek) o godzinie 10:00
      w hali sportowej ZSP odbędzie się uroczyste zakończenie
      roku szkolnego.

     • Wizyta w Centrum Symulacji Medycznej

     • Dzień 19.06.2023r. na długo zapisze się w pamięci uczniów klas II B i III B, którzy wraz
      z nauczycielami Mają Karaś i Marzeną Truchan-Michalak spędzili w Centrum Symulacji Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego. Najpierw uczniowie uczestniczyli w wykładzie na temat pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonej przez studentów kierunku ratownictwo medyczne i lekarskiego. Następnie udali się do sali intensywnej opieki medycznej, opieki paliatywnej, operacyjnej, porodowej. Pani inż. Gabriela Klejna, absolwentka naszej szkoły, zapoznała uczniów z zasadami działania sprzętu medycznego i symulatorów oraz programem kształcenia studentów w tych salach. Przygotowała też dla nich niespodziankę - młodzież miała okazję nauczyć się szyć rany oraz pobierać krew. Ostatnim punktem wizyty był praktyczny kurs pierwszej pomocy na fantomach oraz ratowanie pacjenta w karetce. Studenci przedstawili specyfikę swojego kierunku oraz kierunków pokrewnych. Uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej. Dla uczniów była to niesamowita lekcja praktyczna. Byli nią zachwyceni.

      Dziękujemy pracownikom Centrum Symulacji Medycznej i studentom UZ  za poświęcony czas, prowadzenie zajęć, przekazaną wiedzę, która poszerzyła zainteresowania uczniów. Życzymy wszystkim dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

       

     • PARK FIZYKI

     • W dniu 16.06 uczniowie naszej szkoły po całym roku nauki w ławkach wraz z nauczycielami Krzysztofem Leszkiewiczem i Marzeną Truchan-Michalak postanowili zmienić miejsce nauki i udali się na wycieczkę edukacyjną do Parku Fizyki w Nowej Soli. Uczniowie zwiedzali park z przewodnikiem, który demonstrował działanie urządzeń z różnych działów nauk przyrodniczych. Następnie uczniowie mieli czas, aby samemu przetestować dany przyrząd i zapamiętać zasadę jego działania. Nauka poprzez zabawę na świeżym powietrzu okazała się świetnym pomysłem. Następnie młodzież udała się na warsztaty programowania Lego, podczas których w grupach 2-3 osobowych składała robota, a następnie oglądała jego występ na macie jak podczas walk sumo. Robot, który  okazał się silniejszy, ten wypychał pozostałe z maty. Każdy kibicował swojemu dziełu. Ostatnim punktem wycieczki był godzinny rejs statkiem Laguna po Odrze. Uczestnicy mieli okazję do rozmów na górnym i dolnym pokładzie, podziwiając przy tym piękno otaczającej przyrody. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom wilka rzecznego.

      Była to niesamowita lekcja w terenie, podczas której uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z różnych dziedzin naukowych. Uśmiech i radość cały czas gościły na ich twarzach. Jak mówią sami uczniowie taka lekcja na długo pozostanie w ich pamięci.

       

     • „Lekcje nie z tej Ziemi”

     • Jakich ludzi potrzeba do zrealizowania misji kosmicznej? Czy sami inżynierowie wystarczą? 5.06.2023r uczennice i uczniowie z klas 1 TI i 3B mieli okazję przekonać się o tym podczas spotkania z dr Agatą Kołodziejczyk - założycielką polskich habitatów do realizacji misji analogowych. Był czas na rozmowę o zawodach przyszłości,  znaczeniu rozwoju technologii dla przetrwania ludzkości, konieczności treningu umysłu. Młodzież miała okazję rozwiązywać zadania z testu, któremu poddawani są kandydaci na astronautów. Dr Agata Kołodziejczyk to neurobiolożka z kosmiczną misją, która doktorat zdobyła na Uniwersytecie w Sztokholmie. Jest współzałożycielką Space Garden i Analog Astronaut Training Center, główną pomysłodawczynią i realizatorką powstania analogowych baz do symulacji misji kosmicznych w Polsce.

      Bardzo cieszymy się, że zostaliśmy zaproszeni do uczestnictwa w tym wydarzeniu, a pani Agacie serdecznie dziękujemy za poprowadzenie spotkania, przekazanie bardzo pouczających wiadomości i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.