• Konferencja on-line upowszechniająca rezultaty projektu „Staże zagraniczne droga do sukcesu w Unii Europejskiej”.

     • 11.02.2021 r. odbyła się konferencja, na którą uczestnicy projektu zaprosili przedstawicieli organu prowadzącego, szkół, lokalnych pracodawców, media oraz przedstawicielkę organizacji goszczącej ETN Sistema Turismo, panią Katarzynę Gawronek. 

      Uczniowie zaprezentowali stronę projektu oraz stworzone pod wpływem wiedzy i nabytych umiejętności prace. Klikając w logo Erasmus Plus na stronie szkoły, można zajrzeć na stronę projektu, aby obejrzeć filmy z pobytu we Włoszech, zdjęcia techników fotografii przygotowane na wystawę, filmy poklatkowe, trójjęzyczne słowniczki pojęć branżowych i poradniki przygotowane przez techników informatyków i ekonomistów.

      Technicy informatycy zaoferowali też lokalnym pracodawcom możliwość wykonania drobnych usług informatycznych, przygotowanie darmowej strony internetowej firmy, ulotki czy wizytówki.

      Uczestnicy projektu podkreślali znaczenie staży zagranicznych w doskonaleniu umiejętności zawodowych, językowych, poznawaniu życia i kultur społeczeństw europejskich.  Goście, szczególnie Starosta Krośnieński Grzegorz Garczyński i wicestarosta Ryszard Zakrzewski potwierdzili znaczenie wyjazdów zagranicznych i kontaktów międzyludzkich w rozwoju człowieka, pogratulowali uczniom umiejętności. Przedstawicielka ETN Sistema Turismo, pani Katarzyna Gawronek,  doceniła pracę koordynatorów i opiekunów młodzieży. Spotkanie potwierdziło realizację celów projektu i dobrą współpracę szkoły z organem prowadzącym i ETN Sistema Turismo. 

     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

     • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Unii Europejskiej od 2004 roku. Od kilku lat przekroczył już granice Europy
      i dotarł do ponad 150 krajów. Jest to największa światowa akcja na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu oraz promocji pozytywnego wykorzystywania sieci.

       

      Organizatorem DBI w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange a partnerami firmy Facebook Polska, Google Polska, Samsung i Librus.

      W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada na wtorek 9 lutego, ale obchody będą trwały przez cały luty i marzec.

       

       

      Bezpłatna konferencja online dla nauczycieli i edukatorów

      Co roku w Dzień Bezpiecznego Internetu organizowana jest konferencja adresowana do przedstawicieli sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych oraz praktyków pracujących
      z dziećmi. W poprzednich latach gromadziła w Warszawie kilkuset uczestników na gali oraz kilka tysięcy przed komputerami. W tym roku ze względu na pandemię konferencja odbędzie się całkowicie online
      9 lutego 2021 r. o godz. 17. Poprowadzi ją dziennikarka Justyna Suchecka, a wśród prelegentów znajdą się m.in. popularyzator nauki dr Tomasz Rożek, medioznawca dr Tomasz Jachymek czy psychoterapeutka Aleksandra Hapcar.  Pełny program i transmisja (dostępna bez logowania) do obejrzenia na stronie www.dbi.pl.