• Erasmus Day 2021

• Erasmus Day 2021 w technikum w Krośnie Odrzańskim odbywał się pod znakiem upowszechniania wiedzy o programie i akcjach Erasmusa oraz rezultatów projektu, który realizuje młodzież klas II i III. Niedawno grupa 20 osób – przyszłych techników informatyków, techników rachunkowości oraz fotografii i multimediów wróciła ze staży zawodowych z Włoch. 15.10.2021r. młodzież zaprezentowała młodszym uczniom i koleżankom oraz kolegom ze swoich klas filmy  z pobytu w Rimini, opowiedziała o doświadczeniach zawodowych i wycieczkach do San Marino, Rawenny czy Wenecji.  Zgromadziła też materiały dotyczące oferty, jaką składa młodzieży program ERASMUS PLUS. Uczestnicy projektu wykonali plakaty, które zawisły na korytarzach szkoły, aby wiedza o programie dotarła do szerszej rzeszy odbiorców.

• Noc naukowców

• W dniu 01.10.2021 roku odbyła się w naszej szkole Noc Naukowców. W tej imprezie wzięło udział około 150 uczniów naszej szkoły oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Krośnie Odrzańskim. Uczniowie mogli zobaczyć doświadczenia z chemii pod opieką Pani Joanny Wąchała, biologii pod opieką Pani Mai Karaś, fizyki pod opieką Pani Marzeny Truchan-Michalak i geografii pod opieką Pana Cezarego Browarczyka. Uczniowie mogli także poznać szczegóły pracy dobrego fotografa pod opieką Pana Tomasza Mycka. Dziękujemy za wspaniałe spędzony czas. Dziękujemy również uczniom, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji. Zapraszamy do oglądnięcia krótkiej relacji filmowej.

• Stop narkotykom

• W dniu 01.10.2021 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie profilaktyczne pt. "Stop narkotykom". Uczniowie klasy 3Bp oraz 3Ap pod opieką Pani Joanny Wąchała oraz Pani Barbary Dzidowskiej przygotowali występ. W spektaklu apelowali do swoich kolegów i koleżanek, aby mądrze wybrali życie a nie narkotyki.

• Wrocław

• W dniach 06.-08.10.2021 r. uczniowie klasy III Bp LO i III Cp LO wraz z wychowawcami P. Barbarą Dzidowską, P. Sylwią Perwińską oraz z opiekunem P. Krzysztofem Leszkiewiczem uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Wrocławia. Uczniowie zwiedzili Panoramę Racławicką, Muzeum Pana Tadeusza, ZOO z Afrykarium, Stary Rynek. Młodzież wzięła również udział w seansie filmowym pod tytułem „Mistrz”.

Wszyscy uczestniczy wycieczki wrócili do swoich domów zadowoleni, pełni wrażeń oraz bogatsi w wiedzę historyczną.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji zdjęciowej.