• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, z tej okazji biblioteka ZSP ogłosiła dwa konkursy, na hasło promujące czytelnictwo oraz na najciekawszą recenzję książki. Do konkursu na hasło promujące czytelnictwo zgłoszono 12 prac. Za najciekawsze uznane zostało hasło uczennicy Doroty Ozgi, które brzmi: „Czytając, ćwiczysz empatię. Przez chwilę możesz chodzić w cudzych butach”. Wyróżnienie za zgłoszone do konkursu hasła i sposób ich prezentacji otrzymała Maja Siuta. W konkursie na najciekawszą recenzję książki, na który zgłoszono 9 prac, zwyciężyła praca Oliwii Zajmy, która napisała recenzję książki Reginy Brett „Mów własnym głosem”. Książka amerykańskiej dziennikarki, jest zbiorem inspirujących felietonów, 50 życiowych lekcji, które docenili czytelnicy na całym świecie. Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody książkowe.

• Erasmus Day 2021

• Erasmus Day 2021 w technikum w Krośnie Odrzańskim odbywał się pod znakiem upowszechniania wiedzy o programie i akcjach Erasmusa oraz rezultatów projektu, który realizuje młodzież klas II i III. Niedawno grupa 20 osób – przyszłych techników informatyków, techników rachunkowości oraz fotografii i multimediów wróciła ze staży zawodowych z Włoch. 15.10.2021r. młodzież zaprezentowała młodszym uczniom i koleżankom oraz kolegom ze swoich klas filmy  z pobytu w Rimini, opowiedziała o doświadczeniach zawodowych i wycieczkach do San Marino, Rawenny czy Wenecji.  Zgromadziła też materiały dotyczące oferty, jaką składa młodzieży program ERASMUS PLUS. Uczestnicy projektu wykonali plakaty, które zawisły na korytarzach szkoły, aby wiedza o programie dotarła do szerszej rzeszy odbiorców.

• Noc naukowców

• W dniu 01.10.2021 roku odbyła się w naszej szkole Noc Naukowców. W tej imprezie wzięło udział około 150 uczniów naszej szkoły oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Krośnie Odrzańskim. Uczniowie mogli zobaczyć doświadczenia z chemii pod opieką Pani Joanny Wąchała, biologii pod opieką Pani Mai Karaś, fizyki pod opieką Pani Marzeny Truchan-Michalak i geografii pod opieką Pana Cezarego Browarczyka. Uczniowie mogli także poznać szczegóły pracy dobrego fotografa pod opieką Pana Tomasza Mycka. Dziękujemy za wspaniałe spędzony czas. Dziękujemy również uczniom, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji. Zapraszamy do oglądnięcia krótkiej relacji filmowej.

• Stop narkotykom

• W dniu 01.10.2021 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie profilaktyczne pt. "Stop narkotykom". Uczniowie klasy 3Bp oraz 3Ap pod opieką Pani Joanny Wąchała oraz Pani Barbary Dzidowskiej przygotowali występ. W spektaklu apelowali do swoich kolegów i koleżanek, aby mądrze wybrali życie a nie narkotyki.

• Wrocław

• W dniach 06.-08.10.2021 r. uczniowie klasy III Bp LO i III Cp LO wraz z wychowawcami P. Barbarą Dzidowską, P. Sylwią Perwińską oraz z opiekunem P. Krzysztofem Leszkiewiczem uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Wrocławia. Uczniowie zwiedzili Panoramę Racławicką, Muzeum Pana Tadeusza, ZOO z Afrykarium, Stary Rynek. Młodzież wzięła również udział w seansie filmowym pod tytułem „Mistrz”.

Wszyscy uczestniczy wycieczki wrócili do swoich domów zadowoleni, pełni wrażeń oraz bogatsi w wiedzę historyczną.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji zdjęciowej.