• Dzień Bezpiecznego Internetu

• 8 lutego 2022 r. już po raz jedenasty obchodzić będziemy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Dzień ten obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli
            i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem! Jej zadaniem jest zachęcenie wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. W tym roku zajęcia edukacyjne z uczniami, poświęcone bezpieczeństwu w Internecie, odbędą się ponownie w sposób zdalny.

Zapraszamy uczniów i rodziców do odwiedzenia strony www.saferinternet.pl , gdzie można znaleźć wiele ważnych informacji dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.