• Wojewódzkie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczno-Astronautyczne

• W dniu 27.04.2022 odbyło się Wojewódzkie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczno-Astronautyczne. Z naszej szkoły wzięli w nim udział:  Wanesa Korab z klasy 1 B (opowiadała o swoich obserwacjach Księżyca), Julia Wlazło z klasy 3 Ap (omawiała wykorzystanie astronomii w bajkach Disney'a), Kamil Szumow z klasy 1 B (opisywał czarne dziury). Opiekunem grupy była Pani Marzena Truchan-Michalak, nauczycielka fizyki. Wszystkie wygłoszone referaty były bardzo ciekawe i poszerzały wiedzę uczestników z zakresu astrofizyki. Jury wyróżniło pracę Wanesy i zaprosiło do udziału w XLVIII Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomicznym, które odbędzie się od 9 do 11 czerwca w Grudziądzu. Serdecznie gratulujemy Wanesie oraz pozostałym uczestnikom Seminarium i życzymy dalszych sukcesów w zgłębianiu tajemnic Wszechświata.

• DNI DORADZTWA ZAWODOWEGO W ZSP

• W ostatnich dniach uczniowie starszych  klas liceum i technikum spotykali się z przedstawicielami lokalnych firm: Homanitu, Dirksa i Straży Granicznej.  W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie przygotowywali swoje dokumenty aplikacyjne.Dziś ostatni Dzień Doradztwa Zawodowego, na który  zaprosiliśmy uczniów szkół podstawowych, ich rodziców i nauczycieli. Pokazaliśmy naszą szkołę, przedstawiliśmy możliwości kształcenia i nowoczesne pracownie. Uczniowie technikum pokazali możliwości, jakie daje nauka w studiu fotograficznym czy pracowni komputerowej, a uczestnicy staży zagranicznych  prowadzili krótkie warsztaty z zainteresowanymi uczniami. Zainteresowani kształceniem w liceum poznali  nauczycieli i pracownie przedmiotowe oraz możliwości kształcenia, także w klasie mundurowej. Osoby zainteresowane  nauką w szkole branżowej mogli spotkać się z przedstawicielem Cechu Rzemiosł Różnych, panem M.Pietrzakiem i potencjalnymi pracodawcami. Swoją firmę prezentowali przedstawiciele i uczniowie  Restauracji „Bajka”, „Meblostylu”,”Domu Chleba”, sklepów sieci „Żabka”, salonów fryzjerskich pań Kuzimskiej, Barańskiej i Sapieli. Dzięki „zaprzyjaźnionym” pracodawcom nasi uczniowie kształcą się w zawodach: fryzjer, kucharz, sprzedawca, piekarz, cukiernik i innych.