• Krwiodawstwo

     • 23 września 2021 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim odbyła się zbiórka krwi, w której uczestniczyło 21 uczniów. Łącznie zebrano 9450 ml. Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Kolejna zbiórka odbędzie się 02 grudnia 2021 r.  

     • Europejski Dzień Języków Obcych

     • Dnia 27.09.2021 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbył się test wiedzy o krajach anglo-  i niemieckojęzycznych. Konkurs ten został przeprowadzony w ramach świętowania Europejskiego Dnia Języków Obcych, który przypada na 26 września.

       

      Zwycięzcami konkursu zostały Natalia Sokołowska i Katarzyna Kasprowiak z III Cp LO.

       

      Drugie miejsce zajęli Witold Buchingier oraz Martyna Grzelak, uczniowie klasy 4 Technikum.

       

      Na trzecim miejscu uplasowali się wychowankowie klasy III Bp LO: Maciej Gwiazdowski     i Jan Jasik.

       

      Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, za chęć rozwoju osobistego, za umiejętne dzielenie się swoją zdobytą wiedzą oraz za promowanie swoją postawą nauki języków obcych.

       

       

      Każdemu z osobna gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Pod słońcem Italii…

     • To już piąty raz grupa uczniów technikum z Krosna Odrzańskiego odbywa we Włoszech praktyki zawodowe finansowane z programu Erasmus Plus. Przyszli technicy rachunkowości, informatycy i technicy fotografii i multimediów już od tygodnia pracują w firmach w Rimini, Riccione i Cesenie. Popołudniami i wieczorami zwiedzają miasto, odpoczywają na plaży i poznają włoską kulturę.  W ostatni weekend odwiedzili San Marino, które zachwyciło pięknymi widokami, wąskimi, klimatycznymi uliczkami. Z zainteresowaniem słuchali o historii tego miasta, które ponad wszystko ceni wolność.

      Przed nimi jeszcze wiele ciekawych doświadczeń zawodowych i językowych, szczególnie w kontaktach z Włochami, którzy chętnie konwersują w swoim języku.

     • SZCZEPIMY SIĘ!

     • Szanowni Państwo,

      informujemy o możliwości szczepienia przeciwko wirusowi Covid-19 dzieci i młodzieży powyżej 12 roku życia w naszej szkole lub w wyznaczonym punkcie szczepień. Zainteresowanych proszę o złożenie deklaracji w sekretariacie szkoły lub u wychowawcy do 12 września 2021 roku.

      Deklaracja do pobrania (link poniżej):

      ​​​​​​​

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

     • 1 września 2021 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

      Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym!

     • OGŁOSZENIE !!!

     • Dnia 01.09.2021 roku (środa) odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego:

      • 830  - msza święta w kościele św. Jadwigi,
      • 1000 – inauguracja w hali sportowej ZSP.

       

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

     • W hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego, podczas którego wręczono awanse uczniom klas mundurowych. Życzymy wszystkim udanych wakacji!

     • Pakiet szkoleniowy OPW

     • Uczniowie I klasy Liceum Ogólnokształcącego Oddziału Przygotowania Wojskowego w ramach realizacji projektu „Ubiór mundurowy dla uczniów realizujących projekt resortu Obrony Narodowej w roku szkolnym 2020/2021 – Oddział Przygotowania Wojskowego” oraz „Wyposażenia specjalistycznego dla OPW, zwanego - Pakietem szkoleniowym OPW” zapoznali się z zakupionym wyposażeniem specjalistycznym.

     • OPW

     • Uczniowie I klasy Liceum Ogólnokształcącego Oddziału Przygotowania Wojskowego w ramach realizacji projektu „Ubiór mundurowy dla uczniów realizujących projekt resortu Obrony Narodowej w roku szkolnym 2020/2021 – Oddział Przygotowania Wojskowego” oraz „Wyposażenia specjalistycznego dla OPW, zwanego - Pakietem szkoleniowym OPW” rozpoczęli stacjonarne zajęcia od przymiarki umundurowania letniego i zimowego, niezbędnego do szkolenia OPW. Kolejne, jednodniowe szkolenie zaplanowano na 14 czerwca 2021 r.

     • Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych (aktualizacja 17.05.2021 r.)

     • Wytyczne MEiN, MZ i GIS

      dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych

      (aktualizacja 17.05.2021 r.)

      Ogólne zasady:

      Dystans - minimalna odległość pomiędzy osobami: 1,5 metra.

      Dezynfekcja - przed i po zajęciach mycie powierzchni detergentem lub dezynfekcja środkiem dezynfekującym.

      Higiena - częste mycie rąk (lub dezynfekcja rąk), ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

      Maseczka - w przestrzeniach wspólnych, gdy nie można zachować dystansu pomiędzy grupami.

      Wietrzenie - przed, po i w trakcie zajęć oraz przerw, a także w dni wolne od zajęć.

       

      1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych.
      2. Rekomenduje się ograniczenie korzystania z transportu publicznego, na rzecz pojazdów prywatnych lub przemieszczania się pieszo oraz środkami indywidualnymi z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (rower, hulajnoga).
      3. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej lub niezamieszkujących z osobą przebywającą w izolacji w warunkach domowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej, m.in. stosowanie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych szkoły lub gdy nie ma możliwości zachowania dystansu na terenie szkoły (rekomendowane maseczki chirurgiczne).
      4. Przy wejściu do budynku szkoły należy zamieścić informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego. Wszystkim wchodzącym do budynku szkoły należy umożliwić skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk. Należy zapewnić regularne napełnianie dozowników.
      5. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do budynku szkoły lub na teren szkoły, zachowując zasady: opiekun z dzieckiem/dziećmi, dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m, dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
      6. opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: maseczki - rekomendowane maseczki chirurgiczne, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
      7. Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w maseczki do zastosowania w przestrzeni publicznej (zgodnie z aktualnymi przepisami prawa) oraz w przestrzeni wspólnej szkoły, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu (rekomendowane maseczki chirurgiczne).
      8. Rekomenduje się stosowanie maseczek w przestrzeni wspólnej przez uczniów szkół ponadpodstawowych.
     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

     • Dziś w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w reżimie sanitarnym odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas egzaminów maturalnych.

     • [*]

     • Nie umiera ten, kto trwa w pamięci

      i sercach naszych”

           Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Śp. Małgorzaty Niesuchorskiej, która przez długie lata w piękny i mądry sposób współtworzyła historię Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim.

          Żegnamy wspaniałą Koleżankę, niezwykle zaangażowaną w życie szkoły, zawsze życzliwą, pełną humoru, cenioną Nauczycielkę, oddaną Przyjaciółkę i Wychowawcę młodzieży.

          Gosiu, żegnając Cię dziękujemy za Twoją obecność wśród nas, za wszelkie dobro i przyjaźń. Na zawsze pozostaniesz w sercach przyjaciół, wdzięcznych uczniów, rodziców i nauczycieli.

      Będziesz żyła w naszej pamięci zawsze… Spoczywaj w pokoju.

      Rodzinie i Najbliższym Śp. Małgosi

      składamy wyrazy głębokiego współczucia.

      Dyrekcja, Pracownicy

      oraz Uczniowie

     • Konferencja on-line upowszechniająca rezultaty projektu „Staże zagraniczne droga do sukcesu w Unii Europejskiej”.

     • 11.02.2021 r. odbyła się konferencja, na którą uczestnicy projektu zaprosili przedstawicieli organu prowadzącego, szkół, lokalnych pracodawców, media oraz przedstawicielkę organizacji goszczącej ETN Sistema Turismo, panią Katarzynę Gawronek. 

      Uczniowie zaprezentowali stronę projektu oraz stworzone pod wpływem wiedzy i nabytych umiejętności prace. Klikając w logo Erasmus Plus na stronie szkoły, można zajrzeć na stronę projektu, aby obejrzeć filmy z pobytu we Włoszech, zdjęcia techników fotografii przygotowane na wystawę, filmy poklatkowe, trójjęzyczne słowniczki pojęć branżowych i poradniki przygotowane przez techników informatyków i ekonomistów.

      Technicy informatycy zaoferowali też lokalnym pracodawcom możliwość wykonania drobnych usług informatycznych, przygotowanie darmowej strony internetowej firmy, ulotki czy wizytówki.

      Uczestnicy projektu podkreślali znaczenie staży zagranicznych w doskonaleniu umiejętności zawodowych, językowych, poznawaniu życia i kultur społeczeństw europejskich.  Goście, szczególnie Starosta Krośnieński Grzegorz Garczyński i wicestarosta Ryszard Zakrzewski potwierdzili znaczenie wyjazdów zagranicznych i kontaktów międzyludzkich w rozwoju człowieka, pogratulowali uczniom umiejętności. Przedstawicielka ETN Sistema Turismo, pani Katarzyna Gawronek,  doceniła pracę koordynatorów i opiekunów młodzieży. Spotkanie potwierdziło realizację celów projektu i dobrą współpracę szkoły z organem prowadzącym i ETN Sistema Turismo. 

     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

     • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Unii Europejskiej od 2004 roku. Od kilku lat przekroczył już granice Europy
      i dotarł do ponad 150 krajów. Jest to największa światowa akcja na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu oraz promocji pozytywnego wykorzystywania sieci.

       

      Organizatorem DBI w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange a partnerami firmy Facebook Polska, Google Polska, Samsung i Librus.

      W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypada na wtorek 9 lutego, ale obchody będą trwały przez cały luty i marzec.

       

       

      Bezpłatna konferencja online dla nauczycieli i edukatorów

      Co roku w Dzień Bezpiecznego Internetu organizowana jest konferencja adresowana do przedstawicieli sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych oraz praktyków pracujących
      z dziećmi. W poprzednich latach gromadziła w Warszawie kilkuset uczestników na gali oraz kilka tysięcy przed komputerami. W tym roku ze względu na pandemię konferencja odbędzie się całkowicie online
      9 lutego 2021 r. o godz. 17. Poprowadzi ją dziennikarka Justyna Suchecka, a wśród prelegentów znajdą się m.in. popularyzator nauki dr Tomasz Rożek, medioznawca dr Tomasz Jachymek czy psychoterapeutka Aleksandra Hapcar.  Pełny program i transmisja (dostępna bez logowania) do obejrzenia na stronie www.dbi.pl.

     • Drodzy przyjaciele.

     • Wszyscy dobrze znaliśmy Grzesia Woźniaka. Przez prawie 3 lata nasze drogi splatały się ze sobą i dzisiaj  bardzo trudno uwierzyć, że to już przeszłość. Jego niespodziewana śmierć zaskoczyła nas wszystkich.  Jeszcze długo będziemy zastanawiać się, dlaczego tak się stało.

      Grzegorz był dobrym   człowiekiem, wspaniałym przyjacielem, życzliwym kolegą . My - koleżanki
      i koledzy -   zawsze mogliśmy  liczyć na jego pomoc, nigdy nie zabrakło mu czasu dla drugiej osoby.

      Miał  ogromne poczucie humoru. Swoim pozytywnym usposobieniem dodawał ludziom siły
      i sprawiał, że smutny, deszczowy  dzień od razu stawał się  lepszy.

      Wszyscy pamiętamy  nasze spotkanie w klasie pierwszej. Już wtedy zrobił na  nas wrażenie osoby sympatycznej, energicznej i pomysłowej. Kochał  cały świat - „ biegł przez życie z całych sił
      i uśmiechał się  do ludzi”.

      Żadne słowa nie są w stanie oddać naszego bólu po  stracie  kolegi, który  zaczął dopiero wkraczać w dorosłość. Wiemy, że nie tak miało się  potoczyć  jego życie. Wszystko to, co sobie przypominamy z przeszłości  sprawia, że  jest nam szczególnie trudno pożegnać się z  Grzesiem. Jego odejście napełnia nas ogromnym smutkiem i żalem.


      Zapewniamy także o  naszym ogromnym współczuciu i wsparciu dla  Jego rodziny.

       

                                       Koleżanki, koledzy, wychowawczyni klasy III BS  w ZSP w Krośnie Odrzańskim
       

     • Oferta Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Krośnie Odrzańskim

     • Szanowni Państwo !

      W związku z rozpoczętą kwarantanną narodową informujemy, iż Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Krośnie Odrzańskim prowadzi działania w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w okresie ferii zimowych.

      W tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji
      wspieramy dzieci, młodzież, rodziców oraz pracowników szkół i przedszkoli.

      Z pracownikami Poradni  można kontaktować się telefonicznie
      pod nr tel. Poradni: 68 383 0260  lub mailowo:

      SŁUŻBOWE  ADRESY e- mail  PRACOWNIKÓW  PORADNI

      Lp.

      Nazwisko i imię

      Służbowy adres mailowy/ login

      1.

      Biekisz Jadwiga

      j.biekisz@ppp.powiatkrosnienski.pl

      2.

      Bożemska- Szwed Kornelia

      k.bozemska-szwed@ppp.powiatkrosnienski.pl

      3.

      Dudarska- Piwnicka Marta

      m.dudarska-piwnicka@ppp.powiatkrosnienski.pl

      4.

      Grabowska Klaudia

      k.grabowska@ppp.powiatkrosnienski.pl

      5.

      Gugała Marlena

      m.gugala@ppp.powiatkrosnienski.pl

      6.

      Jakubczak- Tomaszewicz Joanna

      j.jakubczak-tomaszewicz@ppp.powiatkrosnienski.pl

      7.

      Kawa Anna

      a.kawa@ppp.powiatkrosnienski.pl

      8.

      Kasowska Ewa

      e.kasowska@ppp.powiatkrosnienski.pl

      9.

      Szaj- Rasiewicz Aleksandra

      a.szaj-rasiewicz@ppp.powiatkrosnienski.pl

      10.

      Szewczyk Joanna

      j.szewczyk@ppp.powiatkrosnienski.pl

      11.

      Sztandera Alicja

      a.sztandera@ppp.powiatkrosnienski.pl

      12.

      Witczak Maria

      m.witczak@ppp.powiatkrosnienski.pl

       

      MOŻNA RÓWNIEŻ UMÓWIĆ SIĘ NA WIZYTĘ W PORADNI DZWONIĄC NA NR TEL. 68 383 0260

      Proponowane działania Poradni:

       

      1. DLA RODZICÓW:
      1. Poradnictwo telefoniczne poprzez e-mail oraz  dotyczące:
      • prowadzenia rozmowy z dzieckiem dotyczącej konieczności pozostania w domu i dbania o zdrowie swoje i innych,
      • trudności edukacyjnych,
      • trudności wychowawczych,
      • trudności emocjonalnych, z uwzględnieniem radzenia sobie z lękiem wywołanym aktualną sytuacją epidemiologiczną oraz zdalnym nauczaniem,
      • wspomagania dziecka w procesie samodzielnej nauki w domu – harmonogram dnia, planowanie pracy i motywowanie do wysiłku intelektualnego, bezpieczeństwa w sieci,
      • inne w zależności od potrzeb rodziców.
      1. Wstępna diagnoza problemu: wywiady zdalne, analiza dostarczonej dokumentacji, porady dotyczące  zgłaszanego problemu.
      2. Konsultacje psychologiczne.
      3. Konsultacje logopedyczne.
      4. Konsultacje pedagogiczne.
      5. Konsultacje tyflopedagogiczne.
      6. Konsultacje surdopedagogiczne.
      7. Konsultacje dla rodziców dzieci z autyzmem w tym zespołem Aspergera.
      8. Wydawanie orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego i indywidualnego nauczania,
       opinii WWRD niewymagających przeprowadzenia pełnej diagnozy w Poradni – po konsultacji telefonicznej z pracownikiem merytorycznym Poradni.
      1.  DLA NAUCZYCIELI:

       

      1. Poradnictwo telefoniczne i poprzez e-mail dotyczące:
      • prowadzenia rozmowy z rodzicem dotyczącej obecnej sytuacji oraz konieczności pozostania w domu i dbania
       o zdrowie całej rodziny,
      • redukowania poziomu lęku u uczniów i ich rodziców,
      • organizacji pracy ucznia w trakcie nauki zdalnej,
      • dostosowania wymagań edukacyjnych podczas edukacji zdalnej,
      • trudności emocjonalno- motywacyjnych uczniów, z uwzględnieniem radzenia sobie z samodzielną nauką w domu
       i ocenianiem,
      • trudności emocjonalno- społecznych uczniów wynikających z obecnej sytuacji i izolacji społecznej,
      • inne w zależności od potrzeb nauczycieli:
      1. Konsultacje dotyczące opinii i orzeczeń.
      2. Konsultacje dotyczące prowadzonych działań na terenie szkół i przedszkoli,
       np. badań przesiewowych SRD, PROLEXIA, logopedycznych i innych.
      3. Konsultacje wszystkich pozostałych problemów zgłoszonych przez wychowawców,
       nauczycieli, pedagogów.

       

      1.  DLA UCZNIÓW:

       

      1. Poradnictwo telefoniczne i poprzez e-mail dotyczące:
      • dbania o zdrowie psychiczne,
      • planowania i organizacji samodzielnej nauki w domu oraz terminowości wykonywania zadań w systemie zdalnym,
      • radzenia sobie z sytuacją ekspozycji społecznej podczas zajęć on-line,
      • trudności emocjonalnych, z uwzględnieniem radzenia sobie z lękiem wywołanym aktualną sytuacją epidemiologiczną,
      • uświadamiania cyberzagrożeń i sposobów reagowania na nie,
      • zaspakajania potrzeby własnej przestrzeni,
      • radzenia sobie z izolacją społeczną i zaspokojenia potrzeby kontaktów rówieśniczych,
      • inne w zależności od potrzeb uczniów:
      1. Terapia – komunikacja: on-line, e-mail, telefoniczna, Facebook, Messenger:

       

      • logopedyczna,
      • psychologiczna,
      • pedagogiczna,
      • zajęcia korekcyjno- kompensacyjne.

      Dodatkowo na stronie naszej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej
      [ppp.powiatkrosnienski.pl] utworzono zakładkę:

      PORADY w KRYZYSIE

       

      Poradnia posiada również Facebook.

      Znajdziecie tam Państwo informacje,
      które mogą pomóc Wam i Waszym dzieciom przetrwać ten trudny okres
      .

      W związku z dynamiczną i niecodzienną sytuacją w naszym kraju, prosimy monitorować informacje na naszej stronie internetowej. Będziemy na bieżąco informować o zmianach
      w organizacji pracy Poradni.

      ŻYCZYMY  PAŃSTWU  DUŻO  ZDROWIA  i  WYTRWAŁOŚCI !

      Z poważaniem,

      Zespół Pracowników

       Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

      w Krośnie Odrzańskim

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Broniewskiego w Krośnie Odrzańskim
   • sekretariat@zsp.powiatkrosnienski.pl
   • sekretariat@zsp.powiatkrosnienski.pl
   • 68 383 50 52 fax: 68 383 50 22
   • ul. Szkolna 1, 66-600 Krosno Odrzańskie Poland
   • www.bibliotekazsp.wordpress.com e-mail: biblioteka@zsp.powiatkrosnienski.pl
   • Dyrektor szkoły Barbara Kołarzyk e-mail: b.kolarzyk@zsp.powiatkrosnienski.pl
  • Logowanie